Přátelé,
kdo úderem sobotní půlnoci čekal na srpnový úvodník, tomu se upřímně omlouvám, i když vím, že jeho absence je téměř neomluvitelná. Vždyť úvodní strana fanklubového webu v prvním dnu měsíce bez stručného plánu činnosti– je stejně nepředstavitelná jako třeba řeka bez meandrů nebo peří bez ptáka.

Ale na druhou stranu, jistě jste si už stačili všimnout, že FanKlub Kabát se pomalu přizpůsobuje kapele, která se pro něj postupně stává vzorem téměř ve všem. Od počátečních neškodných snah podobat se jednotlivým členům kapely pěstováním dlouhých vlasů nebo naopak vyholováním temene, nepřetržitým kouřením, obtáčením se jejich opasky nebo ukládáním nedokouřených nedopalků na oltáře v dětských pokojíčcích jsme pokročili k mnohem nebezpečnějším aktivitám.

Tedy…aktivitám. Přesněji řečeno spíš k pasivitám. Nepsané heslo kapely Kabát a jejího managementu – Lepší nic, než něco – se nám daří realizovat, čím dál tím intenzivněji a nebojme se to neskromně přiznat, začínáme být mistry v oboru.

Ovšem i v tak intenzivním tréninkovém procesu, jakým činnost fanklubu bezesporu je, se občas najde mezera a výkony dosažené v pasivitě začínají stagnovat. Jedním takovým škobrtnutím se stala málem, zdůrazňuji – málem, akce Benátská Noc na Malé Skále. Členové Fanklubu Kabát včetně jeho vedení se nekontrolovaně namotivovali atmosférou na tomto festivalu natolik, že si začali aktivně vymýšlet nové úkoly především sami na sebe a dokonce se navzájem strhli k myšlence, že by bylo dobré napsat úvodník ještě v noci po skončení vystoupení jejich oblíbených učitelů a trenérů.

Naštěstí trenéři Kabát týmu byli připraveni zasáhnout do hroutící se morálky svého fanklubu téměř okamžitě po nebezpečně aktivizujícím vystoupení. Nezištně nám udělili lekci například v unikání před vším kamkoli a na závěr tréninkového pobytu v backstage nám skromně předvedli něco ze svých relaxačních technik. Neboť, jak jistě víte, přátelé, umění relaxovat, v českých zemích se pro tento úkon vžil termín „na všechno se vysrat“, je základem zdravého aktivního přístupu. Po takovém vrcholovém soustředění, jde všechno samo, jak jste sami měli možnost zjistit na tomto skromném úvodníku.

Přátelé,
Kdo si po přečtení těchto vět, přikládá studený obklad na hrudník s vidinou transportu na ARO, vězte, že toto byl pouze můj chabý pokus o humor a snaha vzdát hold panu Smoljakovi, který mě skrze našeho velikána Járu Cimrmana vždy silně motivoval. A jak s tím souvisí právě absolvovaný rockový festival? Úplně přesně. Pánové mi svým ajfrem, nebojím se říci, mladistvým elánem, nalili energii do kornatějícíích žil. Jeli jak první pětka na mistrovství světa v hokeji a snaha pobavit sebe a diváky z nich stříkala jako…no tohle přirovnání už nechám na vás.

A tak, navzdory všem kamenům, těšme se na Terchovou a tam jim to pěkně vrátíme! Těšme se na vyhodnocení Špalkiády a na vyhlášení dlouhé soutěže, která bude nejen o textu, ale o celé pecce, kterou si vymyslíte, vyladíte, nahrajete a pošlete a uvidíte. Těšte se na vyhodnocení dvojníků kapely, aby se mohli vítězové připravit na podzimní výlet do studia nebo do zkušebny. Těšte se na Hurvajzovu soutěž opět o F1 a těšte se na backstage v Terchové. Na tohle všechno se můžete těšit v srpnu a jako bonus přidám kabátí eshop, možná i oficiální.

A jestli jsem na něco zapomněla nebo naopak něco nevyjde přesně podle plánu, nepropadejte panice, není to nic jiného, než důkaz, že kapela má takové fanoušky, jaké si zaslouží. A naopak.