Fanouškovo dvanáctero aneb Jak se chovat na srazu s kapelou

1. Fanoušek si uvědomuje, že se mu dostalo velké cti a chová se podle toho.
  2. Fanoušek jde na sraz s kapelou střízlivý, nezdrogovaný, čistě a vhodně upravený.
  3. Fanoušek dbá pokynů organizátorů srazu, byť by se mu nelíbily. Pokud by se mu nelíbily natolik, že je nebude ochoten akceptovat, nechť dobrovolně ze srazu odejde nebo tam vůbec nechodí.
  4. Fanoušek se po členech kapely nesápe, nepokřikuje na ně, neloudí o suvenýry, telefonní kontakty, mailové adresy, nesvléká kapelu z oblečení.
  5. Fanoušek se ke členům kapely chová slušně, s úctou a porozuměním.
  6. Fanoušek neokrade nikoho z bližních svých o případné nabyté suvenýry od kapely.
  7. Fanoušek ctí dobré jméno kapely, fanklubu, webových stránek. Případnou kritiku si ponechává až po skončení akce.
  8. Fanoušek se na srazu chová tak, aby nechoval (fanynky obzvlášť).
  9. Fanoušek ví, že jediné povolené omamné prostředky v množství menším než malém na srazu jsou alkohol a cigarety. Jediná droga, která je povolena ve větším množství, je láska ke kapele. Tou je možno opájet se dle libosti.
  10. Fanoušek si pamatuje, že pokud nebude schopen odejít po svých, bude opřen o nejbližší plot a ponechán svému osudu.
  11. Fanoušek ví, že členy kapely fotí jen s jejich souhlasem, popř. na pokyn organizátora.
  12. Fanoušek si je vědom toho, že i členové kapely jsou jen lidé a o jejich případných poklescích nevykládá mimo sraz žádné legendy a bajky, byť by se zakládaly na pravdě.