Vy, kdo tvoříte toto společenství,

které lednem 2010 vstupuje do třetího kalendářního roku své existence, vy kteří jste stáli u základů i vy, kteří jste se přidali teprve nedávno, můžete se, jak bývá zvykem na prahu nového roku, ohlédnout za vším, co jste spolu s fanklubem prožili.
Ale protože dílem náhody jsem tvůrcem tohoto úvodníku já, která se spíš dívá dopředu, nechám bilancování na jiných a uprostřed této bláznivé silvestrovské noci vás zkusím navnadit do příštího roku.
Řeknu vám, když jsme v počátcích spřádali plány, co a jak v kterém roce, všichni se smáli, že rok 2010 je táááák strašně daleko a vida! Je tady jak na koni! Kdoví, zda v něm už budeme bohatí, spíš ještě ne, kdoví zda se nám vyplní vše, co si navzájem přejeme, musíme věřit. Kdoví jestli nám vyjde vše, co pro vás plánujeme, budeme se snažit. Ale co je jistý, že e-shop kapely je na spadnutí a troufám si říci, že i nová deska vyjde jako jarní slunce. Ano, jsem ten ohrožený druh – optimista furt a všude. Život nezastaví ani krize, ani blbý lidi. Prostě nesmí.

Řekli jsme si, že rok 2010 pro vás obohatíme něčím, co jste ještě s fanklubem nezažili. Nápadů je hafo, ale jak se srovnat s tím, že vše nemusí vyjít tak, jak v modravém svitu displejů plánujeme. Prostě ne vše na nás závisí a tak dáváme velký prostor improvizaci a vás žádáme o slušnou míru tolerance. Co nás ale nemine, jsou volby do výkonného výboru, neboť musíme dostát liteře zákona a hlavně našich stanov, které vymezují pětici Monika, Evča, evita, Jířa a Dan jejich aktivní období.
A tím dávají demokratickou možnost ostatním členům zapojit se do vedení fanklubu Kabát.

Ale co nás čeká mnohem dřív, to je jít s kůží na trh. Hned v lednu vám předložíme naši první výroční zprávu, která bude podkladem pro hodnocení činnosti fanklubu nejen pro vás, ale i pro kapelu a manažery. Oficielní schůzka, na které chceme předložit návrhy na spolupráci, je plánována na únor.
Březen bude probíhat ve znamení vyhodnocení soutěže o dvojníky. Sami hoříme zvědavostí, jak bude vypadat Kabát II. a jak s ním pak naložíme. Líbil by se mi nějaký úvodní koncert sezony (třeba ve Rtyni?:-), kde by se vedle dvojníků představili i fanklubáci, kteří už nějakou dobu na něco hrají a mohla by to pro ně být motivace k založení fanklub bandu po vzoru fotbalistů.
Jaro bude ve znamení očekávání, zda kapela vyrazí na fesťáky a na jaké nebo na tour s novou deskou. Bude to velmi napínavé nejen pro nás. Tak jako tak budeme usilovat o účast na co největším počtu koncertů, na kterých uspořádáme srazy fanoušků s kapelou.
V průběhu jara a léta očekáváme formování fotbalového mužstva, aby bylo opět důstojným soupeřem Kabátovic jedenáctce v září tohoto roku.
Novinkou bude návštěva zástupců fanoušků před vydáním CD a naopak tradiční bude účast v kotli před Státní operou při vyhlášení Českého slavíka. Samozřejmě za předpokladu, že obě tyto skutečnosti nastanou.
V tomto roce znovu obnovíme myšlenku velkého srazu na Moravě. Pár tipů už máme, bylo by super, kdyby byl alespoň třídenní s koncertem Kabátů v programu, s fotbalovým utkáním nebo nějakou další aktivitou, která by vyplnila takovéto setkání.
Mimoto dáváme opět prostor k regionálním srazům pro ty, kteří mají zájem se setkávat i mimo webové stránky fanklubu.
Co se týče práce na webu, jsme připraveni věnovat více pozornosti přípravě soutěží, aby si každý účastník přišel na své. V neposlední řadě pro vás připravujeme opět řadu rozhovorů a také postupné naplňování webu tak, aby uspokojoval co nejširší část zájemců o informace o kapele a dění kolem ní.
Opět bude pokračovat mapování historie fanklubů a dalších aktivit kolem kapely v nedávné minulosti.
Nápadů je opravdu dost, ale ne všechny jsou ihned životaschopné. Hodně jich zůstává v embryonálním stádiu a čeká na tu správnou dobu k realizaci. Uplynulý rok ukázal, že se jim musíme věnovat minimálně stejně jako zrodu fanklubu. Potřebný je nejen čas k důkladné přípravě, ale i k dotahování detailů a dokončování akcí včetně jejich hodnocení.
Ale dost už suché teorie, která silvestrovské noci nesluší. Slavte, radujte se a nechte na sebe působit kouzlo posledních okamžiků roku 2009. Neboť jediná jistota, kterou máme v naší nejisté době je, že už se nikdy nevrátí.
O silvestrovské noci také často býváme svědkem různých nadpřirozených jevů, např. zvýšené gravitace nebo emocí, které se kumulují s blízkostí Nového roku. Najednou jsme si všichni blízcí, nektěří ještě bližší. Nedopusťmě, aby se tento duch pospolitosti vytratil s ranní kocovinou. Najděme si na každé bytosti i tom v sebeblbějším ránu Nového roku to dobré, podržme si to do dalších dní a jednejme podle toho. Věřte, že se to vyplatí.

Co víc vám můžeme popřát do roku 2010? Snad je jediné: tak jdem, proč ne?

evita a vedení FK