Blog

10 let Fanklubu KABÁT.

10 let Fanklub Kabát z.s.
Dnes, 1. listopadu 2018 je to deset let, kdy byla zahájena činnost oficiálního fanklubu kapely Kabát. Začátky byly nelehké a předcházelo tomu mnoho příprav, ale hlavně nadšení lidí, které spojoval fenomén jménem KABÁT.

Dan Fiala 30.10.2008: „Je vůbec možné, aby Kabáti neměli svůj fanklub? Tuto otázku si jistě položilo už mnoho fanoušků. Bylo to možné. A právě nastal čas tohle změnit… Oznamujeme, že 1. listopadu 2008 bude zahájena činnost oficiálního fanklubu skupiny Kabát. Fanklub bude pracovat na principu občanského sdružení. Je zaregistrován v seznamu občanských sdružení Ministerstva vnitra a má přiděleno vlastní IČ. Veškerá jeho činnost bude oficiálně konzultována jak se členy kapely, tak i s jejich managementem. Věříme, že vznik fanklubu potěší všechny příznivce a milovníky nejlepší rockové skupiny v České republice. Proto neváhejte a přidejte se k lidem, kteří jsou naladěni na stejné rockové vlně jako vy. Nudit se rozhodně nebudete! Nabízíme mj. setkání členů sdružení na různých místech republiky, společné návštěvy koncertů, pořádání setkání s kapelou, krátkodobé i dlouhodobé soutěže o atraktivní ceny, atd. Veškeré informace naleznete na fanklubáckém webu, jehož www adresa bude odkryta přesně 1.11.2008 v Novinkách na tomto webu. (zdroj: www.kabati.cz)

4.9.2008
ROZHOVOR S MILANEM ŠPALKEM O FANKLUBU KABÁT

Dan: Kabát nemá svůj oficiální fanklub. Bylo tomu někdy jinak?

Milan: Kabát měl kdysi fanklub, v úplných začátcích. Už ani nevím jméno toho, kdo ho založil. Ten člověk samozřejmě vybral hromady peněz a pak zmizel (smích). Takže Kabát je kolem fanklubu opatrnej.

Dan: Fanoušci, kteří chodí na Kabati.cz, by fanklub rádi založili… Dokonce proběhla schůze s manažery a částí kapely, kde se vlastně diskutovalo o tom, proč fanklub založit nebo nezaložit, respektive, co by to fanouškům dalo…

Milan: Jasně. Šlo o to seznámit se s lidma, který to chtěj dělat a jakou mají představu. Chce to mít koncept, jak takovej fanklub má fungovat. Například odlišit stránky fanklubu od Kabati.cz nebo Kabát-fans. Obsah by neměl bejt stejnej, ale měl by nabídnout něco navíc. Např. soutěž o to, kdo si ve studiu poslechne prvních pár skladeb z nového alba, setkání s kapelou na zvukové zkoušce, lenošení na gauči s Hurvajsem u sledování seriálu Velmi křehké vztahy, atd. (smích)

Dan: Ano. To je vlastně názor Tvůj a potažmo kapely. Jak se k fanklubu staví manažeři?

Milan: Manažeři jsou ještě opatrnější. Samozřejmě chtějí, aby to mělo úroveň. Kdyby to časem přestalo fungovat, sveze se to po kapele. Na druhou stranu lepší, než sedět doma a nadávat, že se nic neděje. Je to na lidech, který to budou dělat. My jim samozřejmě pomůžem.

Dan: Momentálně se připravuje program činnosti fanklubu (soutěže, akce, srazy, atd.). Ten už se dokončuje a brzy pošle manažerům a pak se rozmyslí, co bude dál.

Milan: Jasný. První schůzka proběhla, tam bylo nadšení. Ty lidi se nám zdají v pohodě, nejsou to žádný šílenci typu: „Hele, uděláme fanklub, bude prdel!“ … i když takhle nějak jsme založili Kabát, Jestli to bude mít hlavu a patu, tak se to může spustit. K těm srazům – nevíme, jak by měly probíhat, tak napište představu. Nikdy jsme se s nikým nesrazili.

Dan: Jen to neuspěchat.

Milan: My jsme tím přece známý, že nic neuspěcháme (smích). Hlavně je dobrý si projet fankluby ostatních kapel v cizině, který funguju. Opravdu na internetu je do detailu probrat a mrknout na to. Nevím, jaký by byly podmínky ke vstupu do fanklubu, ale když člověk má někam poslat peníze (i když je to nepatrná částka na dnešní poměry), měl by za to mít ty nejlepší informace a pro začátek něco k tomu – triko klubu, plakát, fotky, 30% výdělku skupiny (smích), atd. Ale s tím se asi počítá.
Autor: Daniel Fiala, www.kabati.cz

A co předcházelo spuštění fanklubu? No lehké to jistě nebylo, ale dobrá věc se podařila, a to je hlavní (smajlík)

20.4.2008
Celé šílenství kolem fanklubu začalo Milanovo vzkazem do „kecárny“ na www.kabati.cz, že se chystá koncert ve Rtyni pro V.I.P. Evita s Monikou se rozhodly, že mu to jen tak neprojde. Je možné, že Milan té osudné noci, kdy vzkaz napsal, lituje ještě nyní.

28.4.2008
Vznikla konečná verze dopisu pro Milana s dotazy ohledně jeho vzkazu na „kecárně“ a také ohledně fanklubu. Bohužel neodepsal.

1.6.2008
Fotbal v Košťanech – Kabátovic 11 vs. Real Top Praha. Samozřejmě zástupci budoucího FK zde nemohli chybět. Proběhlo podepsání sedmimetrového transparentu www.kabati.cz od všech členů kapely Kabát. Při posezení s členy při pivečku jsme se s nimi trochu seznámili, tudíž pozdější komunikace nebyla překážkou.

2.6.2008
Během června byly sepsány stanovy fanklubu, kterými se musíme řídit.

1.7.2008
Dokončena koncepce fanklubu. Obsahuje to, o čem fanklub bude, co nabízí, jeho akce. Vše vedení odeslalo Milanovi Špalkovi.

2.8.2008
Slavnostní den! Na rockovém festivalu Czech rock block 08 v Plasech u Plzně proběhlo historicky první zasedání výboru FK. Bylo ustanoveno vedení – Monika, Evita, Dan, Jířa a Malá Dáma.

12.8.2008
První oficiální schůze vedení fankklubu se členy kapely a manažery.

8.9.2008
Milan odepsal na vzkaz od Moniky ohledně koncepce fanklubu. Přesně napsal: „Čau, mně se to líbí. V pátek to dám přečíst klukům. Dobrá práce!“

17.9. 2008
(11hod 22min) Milan Špalek se ozývá Monice se slovy: „Ahoj, tak to spusťte!“. Je to památná chvíle, neboť je fanklub konečně po dlouhých dohadech s kapelou i jejími manažery konečně spuštěn!

25.9.2008
Kecárna – Monika: „Přátelé, kamarádi! S radostí bychom vám chtěli oznámit, že dne 22.9.2008 se narodilo krásné zdravé miminko! Miminko dostalo jméno FanKlub Kabát, o.s., IČO:22722998! Tátové i mámy jsou v pořádku! Přejeme našemu miminku hodně štěstí, šťastné překonání dětských nemocí a prvních krůčků a ať nám maličký roste! Až se dostaneme z prvotního šoku, že dobrá věc se podařila, dáme vám vědět, kdy a kde proběhne křest! Tak na zdraví!!! (smajlík)

Ještě v roce 2008 vyšel rozhovor s Tomášem Krulichem pod názvem „Co nového u…“ a rozhovor s jedním z manažerů kapely Kabát – s Pankim.
13. prosince se uskutečnil historicky první sraz fanklubu před Státní operou Praha. Fanklub přišel podpořit kapelu při příležitosti vyhlášení výsledků ankety Český slavík Mattoni, kde Kabát získal první místo. Milanu Špalkovi byl předán dort k jeho nedávným narozeninám, které slaví 10. prosince.

Rok 2009
Únor 2009 – Výherci Silvestrovské soutěže Zbynďa, Lenka10 a Modráček si jeli do Dubí u Teplic vychutnat svou výhru a navštívili kabátí zkušebnu. Ostatní, kteří na ně čekali v hospodě, zažili nebývalé překvapení, když si k nim na chvíli přišla sednout celá kapela Kabát v čele s Pepou Vojtkem.

Květen 2009 – Odehrál se velký fotbalový zápas mezi Kabátovic 11 a FanKlub Kabát týmem. Zvítězila Kabátovic 11 v poměru 6:4 a získala tak putovní pohár a také prasátko, které bylo součástí výhry. Důležitou součástí dne byl křest fanklubu skupinou Kabát před začátkem utkání. Kapela zase dostala od fanklubu dárek ke 20ti letům – tím dárkem byla vlastní hvězda.

V květnu bylo natočené video pro webovou stránku Stream.cz s názvem „Jak se co dělá – Kabát“ Natáčelo se u košťanské Sokolovny a za kapelu zúčastnil Tomáš Krulich, který tam v pohodě přijel na kole. http://www.stream.cz/video/354972-jak-se-co-dela-kabati

Září 2009
Září tohoto roku se neslo ve znamení „Po čertech velkýho koncertu“.

Den před mega koncertem skupiny Kabát se Fanklub dostal do backstage jednoho z největších koncertů, jaký kdy česká kapela udělala. Proběhla improvizovaná autogramiáda a nezbytné focení.
A 12.9. nastal den „D“, na který čekalo přes 60.000 fanoušků kapely KABÁT, „Po čertech velkej koncert“ na Vypichu. Fanklub kabát samozřejmě nemohl chybět.

28.11.2009 stejně jako minulý rok proběhl Sraz před Státní operou Praha, kde 88 párů rukou podpořilo svojí milovanou kapelu při vyhlašování výsledků Český slavík Mattoni 2009. A „naši“ Kabáti opět získali zlato.

19. prosince se uskutečnila Vánoční besídka s názvem Tiché rozjímání nad šálkem bylinkového čaje. Byla to společná oslava nadcházejících Vánoc fanklubu s kapelou Kabát. Tomáš Krulich při té příležitosti všem ukázal „svého ptáka“ – zlatého slavíka.

Rok 2010
V únoru 2010 po názorových neshodách rezignovala Prezidentka FanKlub Kabát Monika Květoňová.

V květnu proběhla schůze fanklubu v kempu v Jinolicích. Schůze byla dvoudenní s doprovodným programem. Jedním z bodů byla i soutěž v hodu sudem a hlavní cenou byly vstupenky na Terchovský Budzogáň – po jedné v každé kategorii. V kategorii muži zvítězil a vstupenku vyhrál „Čumák“, v kategorii ženy získala 1. místo „evita“ a v kategorii děti a mládež se vítězkou stala „Kamča“.

V srpnu téhož roku jsme se uspořádali „ 1. trestnou výpravu“ na Terchovský Budzogáň, která by se dala tak trochu nazvat Pat a Mat v akci. Protože nás jelo „hafo“, jeli jsme několika vozy z různých koutů republiky a společný sjezd „FK flotily“ měl být na D1 na Pávově. Pominu-li to, že to ráno lilo jako z konve, že naše posádka netrefila na místo „sjezdu“ a potkali jsme se s ostatními až na dalším místě, tak rozhodně nemohu pominout „slavnou větu“ našeho řidiče „Čumáka“, který vyhrál svou vstupenku v Jinolicích – najednou rána do čela a suché Čumákovo konstatování „Já jsem ale vůl…“ odhalilo, že onu vstupenku zanechal doma. Naštěstí manažerka promoagentury Silvia Pekárková situaci pochopila a ochotně Čumáka opáskovala allinklusiv páskou.
Po příjezdu na Slovensko se počasí otočilo o 180° a bylo vedro k padnutí. Po příjezdu do Terchové jsme se utábořili a rozdělili na dvě části. Většina šla už do amfiteátru a vedení, Dopster, který chtěl Mistra Špalka požádat o autogram na kytaru a Janinka, která chtěla požádat o půlnoční přípitek s kapelou u příležitosti svých 45. narozenin, se odebrali na terasu hotelu Gavurky, kde vyčkávali příjezdu kapely ze Sniny. K večeru se dočkali, Milan podepsal kytaru a byl domluvený sraz kapely s fanklubáky na terase hotelu po skončení jejich koncertu.
Mezitím v amfiteátru nikdo nechtěl uvěřit tomu, že náš fanklubový dvojník Pepy Vojtka Čumák opravdu není Pepou Vojtkem a nepomohlo ani to, že všem ukazoval, že nemá žádné tetování. Všichni se s ním po celý den fotili. No co… proti gustu žádný dišputát.
Večer, či spíše v hluboké noci jsme se setkali s kapelou Kabát. Fanklubáků bylo na padesát a focení nebralo konce. Bylo to větší, než při předávání Oskarů v Hollywoodu. A tak fanklubáci získali spoustu krásných fotek, Dopster podepsanou kytaru Mistrem Špalkem, Kraken kšiltovku podepsanou celou kapelou a s Janinkou si Kabáti včetně Jovanky Vojtkové připili u příležitosti jejích 45. narozenin.
A to, že k ránu nás zastihla taková bouře a liják, že se opravdu „ Nad Tatrou blýskalo a hromy divo bily…“, tak to už nikomu nevadilo.

5. prosince 2010 se výherci Špalkiády spolu s dvojníky Kabátů a jejich „nálezci“ vydali do Nouzova, kde ve studiu SONO Kabát právě dokončil novou desku Banditi di Praga. Na setkání došlo i na předání dárku kapelu a blahopřání Milanovi k jeho nadcházejícím narozeninám.

Rok 2011
2. března se rozjelo turné Banditi di Praga, na kterém fanklub z prvních řad podporuje své „miláčky“ seč mu síly stačí.

V červnu proběhl narozeninový koncert Tlusté Berty, kde jedním z gratulantů byla i kapela Kabát. Při této příležitosti jsme Otovi ke čtyřicátým narozeninám předali důmyslně ukrytý cyklistický dres se čtyřicítkou a obrázkem kytary Jolany.
V červenci v hornickém muzeu v Ostravě v Landek parku jsme se pokusili o zápis do České knihy rekordů v největším počtu zpívajících lidí dole v dole písničku od kapely Kabát Dole v dole. V čele s iniciátorkou pokusu Olgou „Liškou“ Jarošovou a vyučeným horníkem, nyní zpěvákem Romanem “Mominem“ Stuchlíkem a za pomoci návštěvníků Landek parku, ředitele Hornického muzea a svatebních hostů jsme ustanovili rekord v počtu 34 účastníků zpívajících dole v dole. Tento rekord je zapsán v České knize rekordů a už nám ho nikdo neodpáře.

5.listopadu 2011 se fanklub vypravil do studia Propast Petra Jandy, kde za pomoci krnovské kapely Contract, jejímž zpěvákem je člen fanklubu Momin, nahrál písničku 45 zářezů pro Milana Špalka k jeho 45. narozeninám. Text napsal Dan Fiala a hudbu složila kapela Contract. Svým dílem přispěl i Petr Janda, který nahrál úžasné kytarové sólo a na závěr připojil i zdravici pro Milana. Tento počin završil půlroční práci, přičemž nejtěžší břímě nesla Janinka, iniciátorka nápadu.

Rok 2012
28. ledna 2012 na Moldavě v hospůdce Nádraží Moldava jsme Milanovi Špalkovi dodatečně popřáli k jeho půlkulatým narozeninám a předali nahrávku 45 zářezů. Napjatě jsme sledovali, jak se Milan bude tvářit, ale z jeho výrazu zn. pokerface se nedalo nic vyčíst. Nicméně Milanova žena Pavla potvrdila, že z něj žádné emoce nevyrazíme, ale že je rád.

V září v Litoměřicích na Vinobraní měl fanklub možnost zúčastnit se zvukové zkoušky. Tento zážitek byl umocněn tím, že jsme po zvukovce mohli „vylézt“ za klukama na pódium. Hurvajs nám věnoval balík paliček, pro věrné fanoušky a do soutěží. Byla to od něj nemalá finanční i citová investice. Dík Hurvajs!

V listopadu při koncertu Olympicu v ČEZ Aréně Pardubice jsme konečně měli příležitost pogratulovat Petru Jandovi k jeho květnovým sedmdesátinám. Předali jsme mu dort ve tvaru jeho kytary a na oplátku jsme byli pozváni na VIP párty se sponzory, kde ještě Olympic zahrál unplugged tři písničky. Bezprostřední kontakt a přátelská atmosféra ze strany celé kapely udělaly z tohoto večera nevšední zážitek pro všechny zúčastněné.

Rok 2013
V únoru byl fanklub pozván do nahrávacího studia SONO v Nouzově, kde Kabáti nahrávali s muzikanty BIG BANDU, jako malou ochutnávku jarního turné tři písničky. Vzhledem k velkému počtu fanklubáků a ke zdržení zapříčiněném nemocí Mistra Špalka nebylo nakonec možné, abychom zdržovali ve studiu. Ovšem bavili jsme se výborně v přilehlé restauraci U Spalů, kde s námi poseděl Tomáš Krulich a přišel za námi i Ota a Hurvajs.

Ve středu 24.4.2013 zahájila kapela Kabát turné Banditi di Praga po 30 letech v pardubické ČEZ Aréně, kde jsme samozřejmě nemohli chybět na zvukové zkoušce. Kapele Kabát musíme poděkovat za obrovskou trpělivost a vstřícnost, se kterou se nám věnovali po celou dobu turné. Velký dík patří také managerovi Filipu Obdržálkovi za ochotu i Radku Havlíčkovi za pásky press foto. A taky evitě za neúnavné koordinování návštěv zvukovek.

23.11.2013 jsme před Státní operu nepřišli jen proto, abycho podpořili kapelu Kabát a popřáli jí úspěch v anketě Český slavík Mattoni. Milan Špalek zde při této příležitosti předal cenu výherci soutěže Největší fanoušek Kabátu Jirkovi Adámkovi. Tou cenou byl osobní půllitr samotného mistra s nápisem Corrida, který Jirkovi podepsali na místě mimo Milana i Hurvajs a Ota. Kapela obsadila krásné druhé místo. Gratulujeme.

Rok 2014
Tento rok se nesl ve znamení druhého výročního koncertu na pražském Vypichu.
V pátek 12.9. proběhla za účasti fanklubu zvuková zkouška, která trvala téměř dvě a půl hodiny. Po zvukovce, kde nás bylo cca 50 kusů, jsme se vyfotili v backstage s kapelou před „rozvinutou bojovou zástavou“ (rozuměj vlajka fanklubu). Potom nastalo velké focení „každého s každým“.

V sobotu 13.9.2014 VYPICH – Po čertech velký koncert II. Někteří fanklubáci napochodovali ke koridorům už půl osmé ráno. Většina nás ale přišla mezi 9,30 – 11,30 a obsadili jsme nejméně 8 koridorů, abychom „urvali“ první lajny na všech „frontách“. Tzn. Před Tomášem, před molem i na straně před Milanem a Otou, což se ve finále podařilo, protože zdatnější jedinci drželi místa nám méně zdatným. Koncert byl fantastický, díky kluci.

Rok 2015
17 .května 2015 vychází po mnoho měsíců a let očekávané a téměř „vymodlené“ děťátko v podobě nové placky kapely Kabát, které dostalo jméno Do pekla/do nebe.
Začíná také Open Air Turné 2015 kapely Kabát, které fanklubáci pilně navštěvují včetně zvukovek.

V červnu 2015 na zvukové zkoušce před koncertem v Teplicích předává fanklub Pepovi k jeho životnímu jubileu dárek, kterým je stříbrná medaile s Pepovo portrétem a věnováním z České mincovny v Jablonci nad Nisou.

28.listopadu 2015 proběhla v Praze členská schůze, na které bylo zvoleno nové vedení fanklubu ve složení Lenka „Mašle“ Mašková, Michaela „Míša“ Válková, Šárka „Sharka“ Strnadelová, Jiří „JuraČerv“ Červenka a Tomáš „@ndy“ Hořínek. Nové vedení má především za úkol zajistit podklady pro Zápis k rejstříkovému soudu.

Po skončení schůze se fanklub odebral před státní operu, aby opět podpořil kapelu Kabát před vyhlášením ankety Český slavík Mattoni 2015. Kapele bylo představeno nové vedení fanklubu. Dále všem členům kapely byla předána fotokniha Můj život s Kabátem, kterou z příspěvků a fotografií jednotlivých členů fanklubu sestavila Lenka „Mašle“ Mašková a tímto jí vyjadřujeme obrovský dík za tu mravenčí práci, co si s tím dala.

Rok 2016
Tento rok slavili dva muzikanti z kapely Kabát kulatiny a jeden půlkulatiny. A protože Tomáš Krulich má narozeniny v dubnu a Ota Váňa v červnu, rozhodli jsme se, že to vezmeme „jedním vrzem“ a zlatou střední cestou bude oslava v květnu. Takže jsme vyrazili do Teplic na akci Hvězdy na Hvjezdě. Což znamená, že jsme vyrazili na teplickou HVJEZDU, kterou má Máca, nebo-li Martin Uhrik, kdysi dávno člen této rockové partičky a stále dobrý kamarád a přítel Kabátu a čestný člen fanklubu, abychom tam společně s výše jmenovanými jubilanty oslavili jejich narozeniny.

Tomášovi k padesátinám věnoval fanklub ručně dělaný soudek piva a zapalovač s věnováním, fanklubáci k přání Tomášovi přidali i spoustu osobních darů.
Taktéž Ota obdržel společné dárky od fanklubu ukryté ve starých vojenských bednách. Byly jimi poukaz na jízdu v BVPéčku a sadu LP desek rockových kapel z dob dávno minulých, ze kterých měl Ota neskrývanou radost, neb je sbírá. I on se dočkal různých osobních dárků od členů fanklubu.

V průběhu jarních měsíců bylo vytvořeno nové logo fanklubu a vyhotovena nová vlajka s tímto logem, kterou jsme nechali podepsat od kapely v rámci festivalů Hrady.cz na zastávce na Kunětické Hoře.

Rok 2017
V prosinci slavil své kulatiny taky Milan Špalek. Jelikož ctíme zásadu „neotravovat“ v době oslav v kruhu rodiny a přátel a pak jsou zase Vánoce, po dohodě s Milanem jsme termín oslavy posunuli na 29. ledna 2017 opět k Mácovi na HVJEZDU. Pro Milana jsme tematicky vyladili dárek, tentokrát k druhému albu, které Kabát vydal a tím je album Děvky ty to znaj, na jehož obalu se podílel kreslíř Petr Urban. Oslovili jsme pana Urbana, aby nám pro Milana vytvořil vtip na formát A3. Tento dárek jsme ještě doplnili o tří litrovou lahev Jacka Danielse, na které bylo vygravírované věnování a zmenšeninu sochy Špalka z teplického parku, kterou vysochal z lipového dřeva manžel předsedkyně fanklubu Lenky „Mašle“ Maškové. Tyto společné dary byly opět doplněny osobními dárky fanklubáků.

Kdo má tu možnost, měl by nezištně pomáhat těm méně šťastným… To jsme i uvědomili i my ve fanklubu a rozhodli jsme se vyhlásit na našem facebookovém profilu aukci předmětů bezplatně darovaných a podepsaných kapelou Kabát. Z toho důvodu jsme ponechali výběr dětského domova na kapele a ta vybrala dětský domov v Tisé. Dne 22.9.2017 předal Fanklub KABÁT, z.s. za účasti Milana Špalka a Hurvyho výtěžek aukce ve výši 30.829,- Kč Dětskému domovu Tisá.
Odpoledne s Kabátem…..
Tak aby bylo jasno, nebyla zima, nefoukal ostrý severák, nepoletovaly sněhové vločky, nevytáhli jsme ze skříní kabáty. To jen snad nejlepší česká rocková kapela KABÁT navštívila náš domov. A jak to vlastně bylo? Jak se KABÁTI objevili v Tisé? Před časem nám zavolala paní Lenka M. – šéfka FANKLUBU skupiny Kabát. Úžasný nápad!!! Uskuteční se dražba věcí, které věnují členové kapely. A tak se také stalo. Výtěžek v řádu desítek tisíc putoval na naše konto a ještě s příslibem návštěvy této populární skupiny. A tak v pátek se sjelo do Tisé několik představitelů FANKLUBU a s napětím jsme čekali na vzácnou návštěvu. A dočkali jsme se. Milan Špalek – kapelník, baskytarista a autor téměř všech textů skupiny Kabát a Radek ( Hurvajs ) Hurčík – bubeník kapely. A tak jsme se sešli všichni v naší herně a bylo příjemně. Povídali jsme si o kapele, Milan a Radek dětem rozdali podepsané plakáty a naopak My jsme jim darovali výrobky našeho výtvarného studia. A potom společné focení a nádherný pocit, že máme tak dobré kamarády…….

Od října probíhá Turné Kabát 2017, kde krom prvního koncertu v Chomutově fanklubáci navštěvují i zvukové zkoušky. Kapele patří náš obrovský dík, že nás „s těma zvukovkama ještě neposlala do… k šípku“.

Fanklub Kabát z.s. poslal Prohlášení angentuře Musica Bohemica v rámci dění okolo vyhlášení výsledků Český slavík Mattoni 2017.

Rok 2018
22. ledna proběhlo focení vítězek soutěže „Jolana“. Soutěžily fotky členů fanklubu z turné DPDN 2017. Vítězkami se staly „Nadkarot“ a „Peťulka“. Vyfotografovat se s nimi přišel Ota Váňa se svojí bílou kytarou Jolanou. Fotil profesionální fotograf Daniel Camera v rockovém klubu Nová Chmelnice. Otovi i Danovi moc děkujeme. Děvčata si odnesla nejenom parádní fotky, ale také nezapomenutelný zážitek.

19. května 2018 se konala v Praze mimořádná členská schůze Fanklubu Kabát, kde v doplňkových volbách byla zvolena do vedení fanklub Kabát, z.s. Jana „Janinka“ Krakovská, místo Jiřího „JuraČerv“ Červenky, který byl na listopadové členské schůzi odvolán z vedení fanklubu.

V prosinci 2017 postihla naší mladičkou členku Nati Švecovou krutá rána osudu. Zemřela jí maminka a ona zůstala na světě sama. Proto jsme se rozhodli , že vyhlásíme aukci na její podporu.
Oslovili jsme opět členy kapely Kabát, kteří neváhali ani vteřinu a do aukce nám bezplatně věnovali a podepsali předměty, kterých bylo celkem šestnáct.
Aukce probíhala na našem facebookovém profilu od června do srpna a její výtěžek předčil naše očekávání. Celkový výtěžek se vyšplhal na neuvěřitelných 31.210,- Kč.

Také členové fanklubu přispěli svými dary a Fanklub Kabát, z.s. věnoval část členských příspěvků na rok 2018, takže jsme Nati předali ještě dalších 22.314,- Kč.
Tímto děkujeme kapele Kabát za to, že jsou tak ochotní, vstřícní a úžasní a není jim lhostejné, když někdo potřebuje pomoci.

Děkujeme jim za to, že s námi mají svatou trpělivost, stále dokola se s námi fotí, nikdy nás neodbydou, když se „cpeme“ na zvukovky v každém městě, kde koncertují a na každém festivalu, kde vystupují… A když je o cokoliv požádáme, vždycky nám vyjdou vstříc, pokud to je jenom trochu možné.

Kabáti, je nám ctí, že už deset let to táhnete s námi.

No Comments

Post a Comment