Fanklub byl na Vypichu aneb zpívá celá rodina

Fanklub Kabát byl na Vypichu…aneb zpívá celá rodina

Megakoncert kapely Kabát v sobotu 12.září na Vypichu byl vrcholem sezony pro více než šedesát tisíc diváků a zejména pro Fanklub Kabát, který přijel podpořit svou oblíbenou kapelu doslova z celé republiky a dokonce i ze zahraničí.
Pokřik „Už jsme tady!“ zaznívající z přední řady brzy strhl i ostatní čekající dav a sílil v pravidelných intervalech až do zahájení vystoupení. Dával kapele i ostatním příchozím tušit, že se fanoušci přijeli opravdu bavit.
Krátce po setmění se objevil na projekcích „stroj času“ a za doprovodu temného dunění začal otáčet svými ozubenými koly zpět. Ve stejné chvíli se z mlhavého oparu pódia vynořil Kabát a ústy svého frontmana Pepy Vojtka pozval nedočkavé a natěšené diváky k výletu časem. Od tohoto okamžiku zněly beznadějně zaplněným Vypichem skladby od nejmladší po nejstarší, okořené opravdovými raritami. Kapela nenechala nikoho na pochybách, že si své „narozeniny“ opravdu užije a s ní i diváci sledující obří projekce umístěné nejen v areálu, ale i před ním, v „občerstvovací“ zóně.
Členové Fanklubu Kabát trávili v Praze tři dny na srazu v blízkém kempu Džbán. Součástí jejich pobytu byla i návštěva zvukové zkoušky, dostavby jeviště, backstage a také krátké setkání s kapelou v předvečer koncertu.Vše, co kapele popřáli, se vyplnilo, včetně počasí a ukázněných a pohodových diváků. Kvalitní hudební zážitek umocnila i dobrá organizace celého průběhu koncertu. Jen na konci produkce nebylo umožněno všem přítomným podělit se se zážitky s těmi, kdo se na koncert nedostali. Mobilní operátoři zřejmě podcenili množství komunikacechtivých návštěvníků a přetížená síť nedokázala pokrýt mohutný zájem o spojení. Za hodinu ale bylo vše v pořádku, vzpamatovaly se i posílené tramvajové linky a doufejme i obyvatelé Vypichu a blízkého okolí.
Stroj času se posunul opět o něco dál a nezbývá než popřát kapele hodně sil do další tvorby.Ještě jednou díky!