Hradec nad Moravicí – od začátku akce :) očima Mašle…

Hradec nad Moravicí – od začátku akce 🙂 očima Mašle (datum konání 20.8.2016):
Tenhle úvodník bude takovým doplněním Jurovo super úvodníku na žádost účastníků zájezdu, kteří se akce Hradec nad Moravicí zúčastnili od čtvrtka. Takže: ve čtvrtek 18.8. jsme se sešli na Hlavním nádraží v sestavě Věrka, Honza, Otrado, Klárka a Mašle. Domluvili jsme se předem, že neee auto, ale pěkně vláček kolejáček bude jasná volba. Posilnili jsme se v hospodě Šalanda na hlaváku pifkem, něco málo jídlem a ve spleti Hlavního nádraží, téměř všichni účastníci cestováním vlakem nepolíbení, jsme našli to správné nástupiště a vagón. Jeli jsme s Regio Jetem a byla to jízda ve znamení „Alenka v říši divů“. V ceně jízdenky byly nevídané bonusy, které by nám jízda autem neskýtala ani náhodou. Příjemné stevardky a stevardi. Pohodlné sedačky, plynulá jízda bez drncání – prý dobrý podvozky – říká Honza a asi to tak bude, káva, voda, džus, denní tisk, časopisy … Koukáme jak z jara. K tomu jídelák a v něm celkem dobrý věci za ještě lepší ceny … Vše s donáškou do kupé. Zkrátka, shodli jsme se, že jsme udělali dobře. Autem by jeden musel být bez alkoholu a pořád ve střehu. Řidič, no – oběť. Cesta díky péči stevardů a neustálé změny stereotypu – dá si někdo něco ?, mohu odnést nádobí a odpadky?, přejete si kávu?, je libo denní tisk ? …. utekla rychle a na závěr jsme si s Věrkou zahráli na průvodkyně amatérky, kdy při pohledu na nějaké věže hradu na kopci jsme znalecky konstatovaly – to bude ten Hradec. Nebyl. Byl to nějaký úplně jiný hrad :). Po příjezdu se nás před nádražím ujala bezvadná slečna Verča, Šárky neteř, která ve svém 7-místném autě nás všechny se zastávkou v Kaufu, kde jsme pokoupili něco alkoholu a pochutin, dovezla až do autokempu Jerlochovice, kde nám Šárka zamluvila ubytko. Autokemp pěkný, máme k dispozici apartmán s terasou a pokojíky po dvou lůžkách, koupelnou, kuchyní a WC. V areálu hospůdka s pivkem a jídlem. Zavítali jsme také do blízké hospody – tak říkajíc „strnadýlkovic“ základny, kde jsme dali pivko, vino, pizzy. Když se na terase ochladilo, tak jsme pokračovali uvnitř a krmili džů box. Co jsme tam asi pouštěli, je všem jasný. Ráno jsme na terase rockovali, jestli podnikneme nějakou kultůru nebo počkáme na další členy akce. Zvítězilo čekání na Naďu, Elizabeth, Juru a jeho kamaráda Itala Franceska a kamarádku. Dočkali jsme se celkem brzo po poledni. Eli a Naďu přivezl manžel, který původně měl taky fest absolvovat, ale sklátila ho chřipka, tak aspoň holky obětavě přivezl, ale odjel domů. Dorazil Vladimir s přítelkyní Petrou, kteří se vydali na fest, aby viděli něco z pátečního progranu. Pak dorazil Jura, Francesco a kamarádka z Jurovy bandy. Přítomnost Francesca, milovníka Kabátu a Metalicy (dobrej vkus 🙂 ) mě potěšila, mohla jsem oprášit Italštinu. Večer jsme grilovali výborné Šárky naložené maso, popíjeli, poslouchali – hádejte co – a klábosili. Spát jsme šli celkem brzo, abysme měli síly na sobotní maraton. V sobotu ráno jsme vyrazili směr Hradec n. Moravicí. Zase díky moc Šárce a její rodině, že zajistili auta pro nás vlakem dorazivší kusy. Na Hradci jsme vyskákali z aut a mazali směrem k back stage, jak bylo dohodnuto s panem Viktorem. Pomalu jsme se slézali na zvukovku a bylo nás něco kolem 30 až 35 lidí, mimo nás a jiné Liška s bandou, Roker Martin, Mrkuba, Ziga ze Slovenska s rodiči … Ještě pak dorazila rodina taťka, mamka, dvě děti se slovy, že se s Oťasem domlouvali na fejsu, jestli můžou na zvukovku a ten jim prý psal, ať jsou v 9 hodin u back stage a domluví se s fanklubem. Fanklub s.r.o. – zábava všeho druhu 🙂 🙂 :). Viktor dorazil s batůžkem asi z hotelu – mimochodem hotel byl hnedle vedle areálu a bydlela v něm i kapela a celodenní dění v areálu sledovala z pokojů nebo ze střechy hotelu. Viktor nám dal proti vstupenkám pásky na ruce a ještě tři lahvinky výborného bílého vína chlazeného ledem a vody. Obsloužila nás děvčata ze zákulisí, zkrátka paráda. No a začala zvukovka. Připadalo mi, že kapela byla skvěle naladěná. Milan se ptal, co bysme chtěli – myslel jako zahrát, než nám to došlo, tak byla chvíle mlčení, takže Milan vtipně zkonstatoval – to jsem se toho dozvěděl. Střihli si mimo jiný Šamana na rozdíl od jiných hradních zvukovek, protože, jak jsme se dozvěděli už od Viktora, tak do set listu ho zařadili místo Western Boggie. Na závěr zvukovky, když jsme skandovali, že ještě chceme, tak někdo z kapely řekl, že Hurvy už nechce hrát. No a Milan nám ještě řekl, že budou hrát ještě večer, což nikdo nečekal 🙂 . No co se dalo dělat, zvukovka skončila. A tím pro nás – skalní cvoky začal celodenní maraton pod pódiem. Ale uteklo to bezva. Poletíme byli zajímavý. Skyline – no energie z nich sálala, ale tahleta elektronicky mixovaná hudba s anglickými texty mi nějak nic neříká. Zpěvák trochu „laškoval“ s Vladimírem a Honzou – rýpal, že jsme od Kabátů … Desmod – bratia Slováci – mě se líbili. Divokej Bill – zase neměli chybu, komunikovali s náma z fanklubu a na závěr koncíku mávali Kabátům směrem k hotelu. Anna K – jak jsem už psala na fejsu, pro mě naše nejlepší zpěvačka. Krásná, milá, pokorná, nádherný hlas, pěkný texty … Představila nám i svého tanečního partnera na Star Dance … a zdravila nás prstem nahoru, jakože Kabát jóóó. Celá její hodina silnej zážitek. Aspoň pro mě. No pak živelná katastrofa v podobě Vypsaný fixy. Teda spíš jejich fanoušků. Ale o tom jsme už diskutovali. Jejich zábava není úplně náš šálek kávy. Díky Honzíku za živý štít. Nemáme naražený žebra, a to je hlavní. No a závěr dne, naši Kabáti. Už s prvními tóny Banditů jsme úplně zapomněli na melu při Vypsaný fixe a jak se říká, konec dobrý – všechno dobré. A v případě Kabátů sedí spíš říct VŠECHNO VÝBORNÉ. Jako vždy … Díky moc.