Kronikářem je Janinka.

13.09.2014
VYPICH – Po čertech velký koncert II. V sobotu, v den „D“ někteří fanklubáci napochodovali ke koridorům už v půl osmé ráno. Většina z nás přišla mezi 9,30 – 11,30 hodin a obsadili jsme minimálně 8 koridorů pro vstup do prvního sektoru Stání pod pódiem. Při čekání jsme poskytli několik rozhovorů a fotografií do médií. Po otevření areálu se nám podařilo obsadit první lajny na všech strategických místech, a to jak v místech před Tomášem, před molem i v místech před Milanem a Otou. Čekání na zlatý hřeb večera nám zpestřila Lenka Lo Hrůzová, vítězka Hlasu a dánská kapela D-A-D, která byla báječná. Pak už nastoupila dlouho očekávaná pětice nejlepších rockerů na světě a my si užili fantastický koncert. Kluci, díky moc…

12.09.2014
Zvuková zkouška - pátek 12.9.2014 V pátek, před koncertem na Vypichu Fanklub Kabát navštívil zvukovou zkoušku v počtu cca 50 kusů. Zvukovka se z přislíbené hodinky protáhla téměř na 2,5 hodiny. Za backstage jsme se společně s kapelou vyfotografovali před „rozvinutou bojovou zástavou“ (rozuměj vlajka fanklubu). Potom nastalo velké focení každého s každým a podepisování. Podařilo se nám nechat podepsat od všech členů kapely i novou, velkou vlajku fanklubu.

23.11.2013
Letos jsme před Státní operu Praha nepřišli jenom, abychom podpořili kapelu Kabát a popřáli jí úspěch v anketě Český slavík Mattoni. Milan Špalek zde při této příležitosti předal cenu výherci soutěže Největší fanoušek Kabátu Jirkovi Adámkovi. Tou cenou byl osobní půllitr samotného mistra s nápisem Corrida, který Jirkovi podepsali na místě mimo Milana i Hurvajs a Ota. Kapela Kabát v tomto ročníku ankety obsadila krásné druhé místo. Gratulujeme.

23.11.2013
Na další, tentokrát mimořádné členské schůzi v Praze, v naší oblíbené restauraci Na Blbym místě, přítomní členové fanklubu projednali záležitost ohledně voleb ze 14.9.2013, včetně toho, jak k tomu došlo. Po diskuzi odsouhlasili nově zvolené členky vedení i s udělením hlasovacího práva do dalších řádných voleb v roce 2014. Výkonný výbor fanklubu zůstane tedy ve složení Mária Walderová, Michaela Válková, Eva Sochorovská, Eva Kardová a Miroslav Vašta do výroční členské schůze v roce 2014, kdy jeho volební období končí a budou vyhlášeny volby nového výkonného výboru. Dále byl zvolen kontrolní výbor ve složení Jana Krakovská, Zdena Karenová a Jan Krček, také na období do řádných voleb v roce 2014.

22.09.2013
Kontrolou prezenční listiny se zjistilo, že hlasování bylo umožněno člence, které v den voleb nebylo 18 let. Vzhledem k tomuto zjištění jsou volby ze 14.9.2013 neprávoplatné a takto zvolení kandidáti nemají statut členů vedení. Situace ale nenastala jejich zaviněním, proto by na ni neměli doplatit. Vedení fanklubu usilovně hledá řešení k nápravě této situace.

14.09.2013
V sobotu 14. září 2013 se do Mladé Boleslavi sjeli členové Fanklubu Kabát na poslední letošní festival Rock Air. A také na delší dobu zřejmě poslední vystoupení své oblíbené kapely Kabát. Protože se v Boleslavi sešlo hodně fanklubáků nejen z celé České republiky, ale i fanoušků ze slovenské sekce, vedení FanKlubu Kabát o.s. při této příležitosti svolalo Výroční členskou schůzi, která proběhla v blízké hospůdce U letiště. Bohužel se stala velmi nepříjemná věc, když evita s Evčou měly dopravní nehodu a musely počkat na odtah bouraného vozidla a přistavení náhradního. Tím pádem nestihly schůzi, která tak měla jediný bod programu. Byly jím volby na doplnění vedení fanklubu za odstoupivšího předsedu fk Daniela Fialu a členku vedení fk Kláru Jířu Frankovou-Křikavovou. Voleb se zúčastnilo 24 hlasujících, kteří měli volební právo, z toho bylo 23 hlasů platných a jeden hlas neplatný. Ze čtyř kandidátů – Ivana „brambůrka“ Škráška, Janinky Krakovské, Mariky Walderové a Míši Válkové byla zvolena Míša Válková s počtem 12 hlasů a Marika Walderová s počtem 5 hlasů. Nově zvoleným členkám vedení Míše Válkové a Marice Walderové gratulujeme a doufáme, že přispějí k rozkvětu FanKlubu Kabát o.s.

08.06.2013
V sobotu 8.6.2013 vyvrcholilo turné Banditi di Praga po 30 letech open air koncertem na teplických Stínadlech. Opět došlo k organizačním přesunům a zvukovka místo původně předpokládané třinácté hodiny začala už v 10,00 hodin dopoledne, tudíž mnozí nestíhali začátek. Po celou dobu zvukové zkoušky jsme se mohli volně pohybovat po ploše stadionu, sledovat, jak se kapela připravuje na své vystoupení a fotit. Macik a Žízně z Domousnic se pochlubili novými vlajkami. Na závěr přišlo na řadu předání darů oslavencům. Pepa a Ota, kteří mají v červnu narozeniny, dostali „chlapské dorty“, které evita vyráběla až do tří do rána. Sice se zpožděním rok a půl (protože dárek dlouho cestoval) konečně došlo také na předání dárku Milanovi, ještě k jeho 45. narozeninám. Autorkou je Olga “Liška“ Jarošová, která vytvořila kravatu s nápisem Motörhead a poslala ji do Anglie této kapele k podpisům. V podvečer jsme při vystoupení kapel Embasy, Jackye a Krucipüsk netrpělivě čekali na koncert Kabátu. Ten byl opět famózní a zakončený ohňostrojem. Nezbývá než poděkovat kapele Kabát za obrovskou trpělivost a vstřícnost, se kterou se nám věnovali po celou dobu turné, tour managerovi Filipu Obdržálkovi za ochotu i Radku Havlíčkovi za pásky press foto. A taky evitě za neúnavné koordinování návštěv zvukovek.

11.05.2013
11.5.2013 plzeňská ČEZ Aréna a osmá zastávka turné, kde bohužel z účasti fanklubu na zvukové zkoušce sešlo v důsledku technického problému. Zástupci fk alespoň stihli předat malý dárek Filipovi za jeho přístup k fanklubákům a zajišťování jejich účasti na zvukovkách. Byla jím, na radu Milana Špalka, dvanáctiletá whisky zn.Jameson.

09.05.2013
Sedmá zvukovka 9.5.2013 v Brně dala trochu zabrat Jirkovi Červenkovi nick „JuraČerv“, protože dostat se do areálu brněnského výstaviště nebylo úplně jednoduché. Dobrá věc se podařila a Jura i se svým kamarádem si to užili.

07.05.2013
Na šestou zvukovou zkoušku, tentokrát v Aegon Aréna NTC Bratislava, vedla 7.5.2013 čtyřčlennou skupinku fanoušků Eva „Evina“ Švecová.

04.05.2013
Zimní štadión Zvolen hostil v sobotu 4.5.2013 v pořadí již pátý koncert turné. I zde využilo sedm fanoušků možnost navštívit zvukovou zkoušku, po které od Oty obdrželi nové podpiskarty. Odpovědnou vedoucí byla tentokrát Jana "Džein" Csakiová.

02.05.2013
Banditi se přesunuli na Slovensko a košická Steel Arena byla 2.5.2013 již čtvrtou zastávkou turné. 16ti členný tým slovenských fanklubáků, v čele s „kapitánkou“ Marikou Walderovou, vyrazil na zvukovou zkoušku, která je pořádně rozehřála na večerní koncert.

30.04.2013
30.4.2013 Ostrava ČEZ Aréna, v pořadí třetí koncert turné a taky třetí zvukovka, na kterou se vypravil jediný člen fanklubu Jakub Machálek pod nickem mrkuba. Velký dík patří hlavně tour managerovi Filipu Obdržálkovi za trpělivost.

27.04.2013
Druhá zvuková zkouška probíhala před koncertem v Olomouci a pod vedením Olgy „Lišky“ Jarošové jí navštívilo dalších dvanáct fanoušků Kabátu. Zvukovka trvala 2 hodiny, než bylo všechno tak, jak být má.

24.04.2013
Ve středu 24.4.2013 zahájila kapela Kabát turné Banditi di Praga po 30 letech v pardubické ČEZ Aréně. Fanklub Kabát si samozřejmě nemohl nechat ujít zvukovou zkoušku před koncertem, která byla nejdelší, jakou pamatujeme a trvala 2 hodiny. Kapela poctivě zkoušela na první vystoupení, v rámci turné, s Big Bandem i s tanečnicemi ve stylu třicátých let. A 16 zvědavců z řad fanklubu tak mělo, jako první, možnost spatřit přípravy na velkolepou šou. Zákaz focení na první zkoušce patří k nepsaným pravidlům, které by fanklub měl vědět a dodržovat jako první. My, kteří jsme se chystali na tento první koncert, jsme se šli po zvukové zkoušce občerstvit do přilehlé restaurace a pak už jsme vyrazili hlídat ta nejlepší místa před ČEZ Arénu.

17.02.2013
V neděli 17.2. 2013 byl FanKlub Kabát pozván do studia SONO v Nouzově, kde Kabáti nahrávali s muzikanty Big Bandu, jako malou ochutnávku jarního turné, o víkendu tři písničky - Všechno bude jako dřív, Bum bum tequilla a Já si kopu vlastní hrob. Tentokrát byla návštěva studia „otevřená“ pro všechny členy fanklubu a ti jí ve velké míře využili. Dojela i velká část našich slovenských přátel-fanklubáků. Bohužel se nahrávání pozdrželo, protože Milan onemocněl a muzikanti s ním konzultovali nahrané pasáže přes internet. Z toho důvodu nebylo možné, abychom zdržovali nahrávání návštěvou studia. Zůstalo jenom u návštěvy přilehlé restaurace U Spalů, kde jsme se ovšem výborně bavili. Společenskou složku kryl, jako obvykle Tomáš, přišel nás pozdravit i Hurvajs a k našemu údivu se objevil i Ota, který měl být v Tatrách. Pepa sice přislíbil, že se za námi staví po vystoupení v divadle, ale později se omluvil.

23.12.2012
Pepa Vojtek vystupoval v Chebu na Vánočních trzích, kde zazpíval šest pecek z muzikálů. Bylo domluveno, že se potom setká se členy Fanklubu Kabát. Ačkoliv tato akce byla avizovaná, téměř nikdo nepřišel (asi to bylo termínem vystoupení nebo tím, že ten den lilo, jako z konve) a Pepa byl z toho docela zklamaný. Nakonec se setkání zúčastnili Míra macik Vašta a Tomáš tomason Stropek a s Pepou probrali kde co, např. jeho operaci kolena, letní fesťáky a podobně.

24.11.2012
Po roce jsme opět před Státní operu přišli pozdravit kapelu a popřát hodně úspěchů v anketě Český slavík Mattoni 2012. Vyhlášení výsledků jsme, stejně jako loni a předloni, sledovali v naší oblíbené hospůdce „ Na Blbym místě“ poblíž Václaváku. I této akci svými požadavky vůči jednotlivým členům kapely tradičně dominoval Jirka Kabát Adámek. Mezi suvenýry, které si hrdě odvážel domů, bylo i několik vzorků DNA muzikantů, údajně pro vědecké účely.

16.11.2012
16. 11. 2012 ČEZ Aréna Pardubice, Tour Olympic 50 - konečně se daří pogratulovat Petrovi Jandovi k jeho 70. narozeninám, které oslavil sice už v květnu, ale dříve to ne a ne vyjít. Popřát jsme mu chtěli hlavně proto, že nám byl nápomocen radou i skutkem při „výrobě“ a nahrávání písničky 45 zářezů pro Milana Špalka. Petr dostal od fanklubu dort ve tvaru jeho kytary a další osobní dárky. Strávili jsme v šatně kapely asi hodinku a pak jsme šli na koncert s tím, že se po jeho skončení znovu sejdeme, že by Petr rád slyšel naše názory. Koncert Olympicu v doprovodu Českého národního symfonického orchestru byl vskutku monumentální a neobyčejný. Setkání jsme zakončili na VIP párty, kde ještě Olympic zahrál unplugged tři písničky. Bezprostřední kontakt a přátelská atmosféra ze strany celé kapely udělaly z celého večera nevšední zážitek pro všechny zúčastněné.

22.09.2012
V Litoměřicích na Vinobraní měl fanklub možnost se dopoledne zúčastnit zvukové zkoušky Kabátu. Tento zážitek byl umocněn ještě tím, že jsme nakonec mohli „vylézt“ za klukama na pódium a pořídit unikátní fotky. Taky Hurvajs splnil, co slíbil a věnoval nám balík paliček pro své věrné fanoušky, na které se nedostane při odhazování v závěru koncertu. Byla to od něj nemalá finanční i citová investice. Dík Hurvajs!

01.09.2012
Se uskutečnil exhibiční zápas K11 s mužstvem Plzeňského Prazdroje. Fanklub v roli diváků podporoval K11 a využil většinové účasti kapely k hromadnému napodepisování plakátů a podpiskaret pro píšící fanoušky kapely. Při improvizované autogramiádě na střídačce nám ovšem drtivou většinu propagačního materiálu zabavili členové Uruguay Cavallery.

12.08.2012
Na zpáteční cestě ze Slovenska jsme se zastavili na festivalu Rocková Ostrava. Před koncertem Kabátů jsme omrkli slavnou Stodolní ulici a těsně před vystoupením Škworů jsme byli svědky hrůzně vypadajícího požáru stage. Naštěstí shořela jen skina s logem Škworů, oheň byl rychle uhašen a tak nedošlo k rozsáhlejšímu poškození techniky. Koncert Škworů a následně i Kabátu se konal dle časového plánu.

11.08.2012
Již po třetí jsme vyjeli na Slovensko na Terchovský budzogáň, kde Kabát pravidelně vystupuje. Potkali jsme se tady se svými slovenskými kolegy-fanklubáky. Po koncertu jsme navštívili kapelu v backestage a malá Nati předala osobně dárek, který měla přichystaný pro Pepu.

28.07.2012
Festival Benátská noc slavil své dvacetiny a přestěhoval se z Malé Skály do běžeckého areálu ve Vesci u Liberce. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít sobotní vystoupení kapely Kabát a ani vydatný déšť nás od toho neodradil. Mezi fanklubáky dominoval Jiří „Kabát“ Adámek s dočasným tetováním KABÁT, které měl přes celou hruď.

28.01.2012
Na Moldavě v hospůdce Nádraží Moldava jsme Milanovi Špalkovi dodatečně popřáli k jeho půlkulatinám a předali nahrávku 45 zářezů.

26.11.2011
Fanklub se odpoledne vypravil do Prahy na autogramiádu a poté večer vyrazil již tradičně podpořit a pozdravit kapelu před Státní operu, kde probíhalo vyhlášení výsledků ankety Zlatý slavík 2011. Stejně jako loni se nakonec útočištěm fanklubu stala restaurace "Na Blbym místě".

05.11.2011
Fanklub Kabát se vypravil do studia Propast Petra Jandy, kde za pomoci krnovské kapely Contract, jejímž zpěvákem je člen fanklubu Momin, nahrál písničku 45 zářezů pro Milana Špalka k jeho 45. narozeninám. Text napsal Dan Fiala a hudbu složila kapela Contract. Svým dílem přispěl i Petr Janda, který nahrál úžasné kytarové sólo a na závěr připojil i zdravici pro Milana. Tento počin završil půlroční práci, přičemž nejtěžší břímě nesla Janinka, iniciátorka nápadu.

08.10.2011
Fotbalový tým fanklubu Kabát se zúčastnil turnaje Bystrošův memoriál na hřišti v Košťanech. Tato akce se koná jako memoriál jednoho kamaráda z Košťan, který už není mezi námi. Fotbalisté fanklubu obsadili 4. místo ze šesti týmů. Dík patří košťanským, že nás pozvali, Zedovi za sestavení týmu a všem, kteří fandili.

11.09.2011
V sobotu 10.9.2011 jsme se vypravili na poslední festival letošního roku, kterým byly Havířovské slavnosti. Jelikož vstup byl za 50,- Kč (...a kdy zase uvidíte Kabát za pade?), bylo nabito k prasknutí. Při té příležitosti svolalo vedení fanklubu na neděli 11.9.2011 Výroční členskou schůzi, která proběhla právě v Havířově. Bohužel se tato schůze „zvrtla“ v bitevní pole, kde se utkal tábor příznivců bývalé prezidentky Fanklubu Kabát Moniky Květoňové se stoupenci současné místopředsedkyně Evy Kardové. Rozepře obou táborů vyústila v definitivní rozkol.

30.07.2011
V hornickém muzeu v Ostravě v Landek parku jsme se pokusili o zápis do České knihy rekordů v největším počtu zpívajících lidí dole v dole písničku od kapely Kabát Dole v dole. V čele s iniciátorkou pokusu Olgou Liškou Jarošovou a vyučeným horníkem, nyní zpěvákem Romanem Mominem Stuchlíkem a za pomoci návštěvníků Landek parku, ředitele Hornického muzea a svatebních hostů jsme ustanovili rekord v počtu 34 účastníků zpívajících dole v dole. Tento rekord je zapsán v České knize rekordů a už nám ho nikdo neodpáře.

26.06.2011
Cestou z Jindřichova Hradce využily evita a Evča pozvání Káji Lásky a navštívily domov pro zdravotně postižené Leontýn v Roztokách u Křivoklátu. Děvčata vezla dárek v podobě obrazu velkého srdce a na oplátku obdržely dárky od Káji. V Leontýnu se jim dostalo vřelého přijetí včetně občerstvení a tak se z původně plánované krátké zastávky vyklubalo příjemné odpoledne.

25.06.2011
Narozeninový koncert Tlusté Berty v Jindřichově Hradci, kde jedním z gratulantů byla i kapela Kabát, nám poskytl báječnou příležitost k předání dárků červnovým kabátím oslavencům. Přestože v backstage nebylo slyšet vlastního slova, předali jsme po vystoupení Otovi ke čtyřicátinám důmyslně ukrytý cyklistický dres se čtyřicítkou. Milanovi k svátku zlatou rybku, co neplní tři přání a řapíkatý celer a Pepovi k narozeninám kajmana upečeného ze slaného těsta. Více se dozvíte z článku Tlustá Berta a kabátí melouny v sekci články.

29.04.2011
V Olomouci se fanoušci pod velením Jardy "žízeň" Rysa vydali na návštěvu zvukové zkoušky, kterou ovšem stíhali jen za cenu rychlého sprintu. Toto datum přineslo také jednu smutnou událost. Na koncertě přišel Rock Club Žízeň o svou chloubu – ručně šitou vlajku.

26.04.2011
Byla pro fanoušky vyjednána návštěva zvukové zkoušky ve Zlíně.

23.04.2011
V pardubické ČEZ Aréně proběhla návštěva zvukové zkoušky a prohlídka stage včetně výkladu tour managera Filipa Obdržálka. Někteří "fanklubáci" se pak odebrali za svými povinnostmi, většina však v nedalekém restauračním zařízení čekala na večerní koncert.

21.04.2011
Kájovi Láskovi z Domova pro zdravotně postižené Leontýn a jeho vychovatelce jsme před koncertem v O2 Aréně předali tričko a čepici Kabát pro jeho kamaráda z domova a taky podepsaný plakát. Měl velkou radost a my na oplátku přijali pozvání v létě do Leontýna.

21.04.2011
Před koncertem v pražské O2 aréně proběhl sraz a následný koncert Kabátů jsme si společně náležitě užili.

22.03.2011
V Hradci Králové proběhl sraz fanoušků v hospodě "U Pošty" a návštěva autogramiády. Kapele byla předána "motorovka" u příležitosti milionu prodaných nosičů. Večer proběhla malá pařba s Otou, zvukaři a lidmi od techniky, druhý den pak proběhla neplánovaná návštěva zvukové zkoušky a plánovaly se akce pro zbytek tour.

02.03.2011
Rozjelo se turné Banditi di Praga 2011, na kterém fanklub z prvních řad podporuje své miláčky seč mu síly stačí.

22.01.2011
Proběhla akce Banditi di Teplice. Z iniciativy několika členů FK v čele s Lukášem Slámou (Rocker007) proběhla v Teplicích návštěva Pe Pe baru, kam se dostavil i Tomáš Krulich. Od účastníků dostal jako dárek za básničku (od Mikuláše) láhev slivovice. Poté Tomáš odešel na oběd k rodičům, zatímco fanklubáci se občerstvili přímo v Pe Pe baru. Po pozdním obědě se parta autobusem přesunula od Soudu k Čáslavce, kde hrála živá kapela, se kterou si posléze zahrál jak Tomáš Krulich, tak i Amatis.

05.12.2010
Výherci Špalkiády se spolu s dvojníky Kabátů a jejich "nálezci" vydali do Nouzova, kde ve studiu Sono Kabát právě dokončil novou desku Banditi di Praga. Na setkání došlo i na předání dárku pro kapelu a blahopřání Milanu Špalkovi k jeho nadcházejícím narozeninám.

27.11.2010
Předávání Slavíků se letos bohužel muselo obejít bez účasti Kabátu, neb pánové tou dobou pilně pracovali na nové desce Banditi di Praga. Ani tento fakt však nezabránil členům fanklubu uspořádat v Praze již tradiční "sraz před operou", odkud se pokračovalo do nedalekého podniku „Na blbým místě“.

06.11.2010
Do Podhradu u Chebu byla svolána mimořádná členská schůze. Zúčastnění členové jednali především o změně systému placení členských poplatků, dále pak samozřejmě o plnění plánu činnosti pro rok 2010 a schvalování plánu činnosti pro rok následující a zkontrolováno bylo i hospodaření fanklubu. Dále bylo schůzí schváleno zrušení interních zpráv, udělení čestného členství nejmladšímu fanouškovi Kabátů, Jakubu Rysovi alias žíznička (nar. 16. 7. 2010), členům vedení a členům kontrolního výboru po dobu jejich funkce, schválena byla i podoba dárku pro kapelu, jehož předání jsme plánovali před slavnostním vyhlášením výsledků „Slavíka“, barevné rozlišení členů kontrolního výboru, kronikáře a výkonného výboru na webu fanklubu a přístup členů kontrolního výboru do VIP Kecárny. Projednány pak byly i kázeňské přečiny některých členů sdružení. Více informací se dozvíte v zápisu ze schůze.

23.10.2010
V matičce Praze proběhl menší sraz fanklubu. Původně měla být tato akce pojata jako oslava narozenin Jíři „Kláris“ Křikavové, z té však nakonec sešlo, a tak dorazilo jen několik málo členů, kteří už nechtěli své plány na víkend měnit. Fanklubáci si tedy alespoň prohlédli Karlův most a Královskou cestu, kde vybrali možný dárek pro kapelu a mimo jiné také zamluvili restaurační zařízení pro sraz k příležitosti vyhlášení letošního Slavíka. Poté poobědvali v hospůdce „U Blbejch“ a navštívili s Kabáty spjatý „Wigvam“.

14.08.2010
Na festivalu ve slovenské Trechové se uskutečnil sraz členů Fanklubu Kabát s kapelou. Ve fotogalerie se můžete podívat na rozsáhlé sbírky fotek jak z koncertu, tak ze samotného setkání s Kabáty a samozřejmě i z celého pobytu v Trechové včetně cesty tam a zase zpátky. Dále tam najdete důkladně zdokumentované úlovky Krakena a Dopstera.

10.05.2010
Po názorových neshodech se současným vedením FK se dosavadní kronikář FK Kabát Rocker007 vzdal této funkce. Jeho nástupcem se stal Rocker-Tialk.

20.03.2010
Ve Štětí se uskutečnila nová členská schůze, která byla podle platných stanov fanklubu usnášeníschopná v jakémkoliv počtu zúčastněných. Tato členská schůze zvolila na uvolněný post ve výkonném výboru ing. Miroslava Vaštu (Cheb), na webu vystupujícího pod nickem macik, dále byl zvolen revizní výbor ve složení Ivan Škrášek (Družec u Kladna), Jaroslav Rys (Domousnice, Středočeský kraj) a Jaroslav Sobota (Domousnice, Středočeský kraj). Odsouhlasena byla i činnost fanklubu v letech 2008 a 2009 včetně výdajů, dále byly projednány a následně schváleny členské příspěvky pro rok 2010, schváleno bylo i rozpočtové provizorium a následně členská schůze odsouhlasila i plán činnosti na rok 2010. Fanklubákům ze Štětí patří zvláštní poděkování za to, jak skvěle se o účastníky schůze postarali a za celkovou organizaci akce.

20.02.2010
Jelikož Monika Květoňová na začátku ledna 2010 z osobních důvodů rezignovala na svůj post prezidentky a vzdala se svého členství ve výkonném výboru fanklubu, byla do Bezděkova u Velké Bíteše, okres Žďár nad Sázavou na 20. 2. 2010 svolána členská schůze, která měla v první řadě zvolit nového člena vedení a v té další rozhodnout o změně stanov sdružení, zvolit revizní komisi a rozhodnout o dalších nezbytnostech fungování našeho fanklubu. Po úvodní prezenci a sečtení přítomných byl však výkonný výbor nucen prohlásit členskou schůzi za neusnášeníschopnou, načež bylo rozhodnuto o novém místě a termínu konání členské schůze 20. 3. 2010 ve Štětí, okres Litoměřice.

04.01.2010
Dokončena výroba a množení DVD k prvnímu roku fungování Fanklubu. Po komplikacích způsobených laxním přístupem některých jedinců se výroby DVD ujalo zkušené filmařské duo Strny & Imrwere a v šibeničním termínu zpracovalo z předaných materiálů dokument, jehož autorizace proběhla 19. 12. 2010.

01.01.2010
Proběhl první společný silvestr několika členů FK v malebném městečku - v Poličce. Úžasná atmosféra, plno neuvěřitelných zážitků a srandy. Takto má vypadat Nový rok. A jak na Nový rok tak po celý rok. :)

19.12.2009
Vánoční besídka fanklubu aneb Tiché rozjímání nad šálkem bylinkového čaje. Společná oslava nadcházejících Vánoc fanklubu se skupinou. Proběhlo pasování Mácy do stavu fanklubáka s čestným členstvím, Tomáš Krulich nám všem ukázal svého ptáka - zlatého slavíka, Třešničkou na dortu bylo předání (po téměř půl roce) již zaregistrované hvězdy Kabát přímo do rukou i s názornou ukázkou umístění na mapě. A jelikož to byla především besídka, recitovala se i báseň Modlitba pro Kabát. Poté začala zábava za poslechu koled (reprodukovaná hudba: Kabát, Harlej) a pití piva Gambrinus 10°. Nádherná atmosféra vydržela až do pozdních nočních hodin.

05.12.2009
Jelikož je fanklub adoptivním rodičem prasátka ze Zoo Praha, dostali jsme nabídku účastnit se ,Dne sponzorů". Fanklub krásně zastupovala výprava ve složení Lenka10, Luci, Amatis, Terka a opodál Brambůrek. Děkujeme!!!

28.11.2009
Stejně jako minulý rok proběhla akce ,,Sraz před Operou". Udělali jsme zkrátka kotel před Státní operou v Praze, abychom povzbudili ty, kvůli kterým tu jsme - Kabáty. Sešlo se nás tam na 88 párů rukou, a to je už slušný kotlíček. Po osobním podpoření kapely jsme se přesunuli do nedaleké hospody, kde jsme drželi palce a jiné části těla našim favoritům. A jak již víme, tak se celé úsilí vyplatilo a ,,naši" Kabáti získali zlato!

28.11.2009
Na Slavíkovi 2009 získala skupina Kabát 1. místo v kategorii ,,skupina roku". Pepa při děkování vzpoměl na fanklub. Děkujeme a blahopřejeme! :)

01.11.2009
NÁŠ FANKLUB DNES OSLAVIL SVŮJ PRVNÍ ROK!!

30.10.2009
Dnešní den byl ustanoven jako ,,Den s Kabátem". Při dobré vůli se může tento náš svátek zapsat do kalendáře, podobně jako ,,Den upálení mistra Jana Husa" nebo ,,Den české státnosti".

29.10.2009
Dnes bylo definitivně rozhodnuto, že fanklubácká trika na příští rok (1.11.09 - 1.11. 2010) budou stejná jako byla letos - pouze s logem. Bylo tak rozhodnuto s přihládnutím na to, že nebyl zaslán dostatečně vystihující návrh, který by se líbil všem. Novinkou v balíčku bude FK DVD, které bude mapovat celý první rok fungování Fk. Datum jeho vydání je zatím v řádu měsíců.

26.10.2009
Monika - Novinky: DEN KABÁTŮ!! Přátelé, kamarádi, fanoušci Kabátů… Prvního listopadu to bude právě rok, co byl slavnostně spuštěn fanklub. Uvažovali jsme, jak to nejlépe oslavit a jak jinak oslavit narozeniny fanklubu nejlepší české rockové kapely než vyhlášením Dne Kabátů. Vzhledem k nepříznivému poměru pracovních a volných dnů v týdnu oslavíme Den Kabátů letos 30. října. Ten den proběhne na území republiky několik srazů (nejen) členů fanklubu. V Teplicích sraz proběhne v Pepe baru, start mezi 16 a 17 hodinou (kontakt fanklubevita@seznam.cz), v Praze rock club Kain, start v 17 hodin (kontakt fanklubmonika@seznam.cz), v Olomouci je sraz v 17:00 na nádraží a pak se bude slavit v Eldorádu (kontakt AKoppova@centrum.cz). Pokud si chcete svolat sraz i jinde, s chutí do toho!!! Oslavte s námi Den Kabátů…

18.10.2009
Dnešní den je velice důležitý v životě fanklubu a jeho členů. Právě dnes se naši 3 výherci ,,Soutěže o studio aneb Záznam zvuku v historii" podívají do nahrávacího studia SONO v Nouzově a uvidí, jak se vlastně tvoří takové DVD z ,,Po čertech velkýho koncertu" na Vypichu.

15.10.2009
Dnes proběhlo vyhlášení výsledků desetidenní soutěže o návštěvu studia v Nouzově při tvorbě nového DVD skupiny Kabát z megakoncertu na Vypichu. Výherci: Alena Kopová (1. místo), Lucie Strašíková (2. místo), Lukáš Dobrovolný (3. místo). Návštěva proběhne v pondělí - 19. října.

09.10.2009
Dnes na adresu fanklubu přišla adopční listina na námi adoptované prasátko domácí z pražské zoo. Máme tedy maskota našeho FK a zároveň také pomáháme přírodě. Jméno zatím prasátko nemá.

12.09.2009
Den na který čekalo přes 60 tisíc lidí. ,,Po čertech velkej koncert" skupiny Kabát na pražském Vypichu. Členové fanklubu se však sešli již dva dny předem v pražském kempu Džbán. Akce se jmenovala ,,Vypijeme Džbán". Jméno této akce vzalo za své, když jsme se zjistili, že automat na pivo je zhola prázdný. Více se dočtete v několika povedených článcích na tomto webu.

11.09.2009
Den před mega koncertem skupiny Kabát proběhlo ,,předání" výhry výhercům ,,Velké půlroční soutěže - Jeden den s Kabátem aneb s Kabáty v zákulisí". Fanklub se tedy dostal do backstage jednoho z největších koncertů, jaký kdy česká skupina udělala. Samozřejmě zde proběhlo focení (viz: fotogalerie) a improvizované autogramiáda. My jsme na oplátku přinesli klukům vynikající gulášek z dílny našich členů. Bohužel čas kvapí a při dobré náladě doslova letí, tudíž toto setkání netrvalo dlouho. Všechna přání, co jsme vyslovili, se vyplnily. A to je důležité.

02.08.2009
Začíná projekt ,,Hledáme dvojníky Kabátů". Horkým favoritem na vítěze je náš člen - palec. Ten je velice podobný Otovi. Projekt trvá až do posledního dne letošního roku.

05.07.2009
Fanklub bortí zažitá dogmata. Přinutili jsme totiž Tomáše Krulicha napsat vzkaz na naší kecárnu. Fotodůkaz najdete ve fotogalerii.

20.05.2009
S vedením FK Kabát bylo natočené video pro webovou stránku Stream.cz s názvem ,,Jak se co dělá - Kabát". Natáčení se zúčastnil i Tomáš Krulich, který, jak sám řekl, tam zajel úplně v pohodě na kole. Nahrávka obsahuje i několik záběrů z košťanského fotbalu. Video ze Stream.cz : http://www.stream.cz/video/354972-jak-se-co-dela-kabati

06.05.2009
Velký zápas Kabátovic11vs. Fanklub Kabát team v Košťanech! Zatím největší akce pořádaná fanklubem, na které samozřejmě nesmělo chybět pivo, dobrá muzika a hlavně zábava. Ke spokojení všech asi 600-ti návštěvníků akce byla autogramiáda kompletní skupiny Kabát. Téměř celá skupina si zahrála. Jedinný, kdo si vůbec nezahrál byl trenér Hurvajs, který vše sledoval ze střídačky. Za FK hrála kompletní ,,Měřínská" sestava. Střelci gólů byli: Karda, Klíma, Hrabovský, Ptáčník. Ani to bohužel nestačilo k vítězství a soupeř vyhrál v poměru 6:4. Vítěz získal putovní pohár a také ,,zlaté" prasátko. Důležitou součástí celého dne byl křest fanklubu skupinou Kabát těsně před začátkem hry. Skupina dostala od nás i dárek k 20-ti letům - skupina od nás dostala vlastní hvězdu. Více naleznete v článcích a na fotkách v dohromady třech fotogalerií.

26.04.2009
Proběhlo první představení naší ,,jedenáctky" v akci, a to v zápase proti výběru obce Měřín. Sice naši dostali, lidově řečeno, klepec, ovšem ,,co nás nezabije, to nás posílí". Přes dvacet fotek najdete v naší fotogalerii. Trenérem a hrající psychickou oporou celého týmu se stal ZED. Fanklub Kabát team sice nevyhrál, ovšem secvičil se a stal se tak rovnocenným soupeřem Kabátovic11, se kterou se 5.6.09 nakonec střetl.

01.04.2009
Na oficiálních stránkách skupiny Kabát bylo potvrzeno, že ,,po čertech velkej koncert" k výročí 20ti let hraní ve stejné sestavě bude! A bude 12.9.2009 v Praze na Vypichu. Fanklub bude mít samozřejmě určitou slevu na lístky.

28.03.2009
Sraz členů FK Kabát s členy fanklubů divadel Hybernia a Broadway. Součástí srazu byla i prohlídka divadel včetně zákulisí! Fotky samozřejmě ve fotogalerii.

13.02.2009
Výherci naší Silvestrovské soutěže si jeli do Teplic vychutnat svou výhru, a to návštěvu zkušebny skupiny Kabát v Dubí! Při té přležitosti proběhl rozhovor s Otou, který je na webu kabati.cz/fanklub k přečtení. Na nás ostatní, co čekali v hospodě čekalo více než nečekané překvapení - šla si k nám na několik minut sednout celá skupina i s Josefem Vojtkem. Opravdu jsme byli překvapeni. Výherci soutěže: Zbynďa, Lenka10, Modráček

12.02.2009
Na fanklubáckém webu proběhl ,,Den otevřených oken". Web byl zcela otevřen pro veřejnost. Pouze psaní do kecárny bylo umožněno až po zadání hesla.

28.01.2009
Dnes přišli fotky ze zkušebny nafocené přímo Milanem Špalkem. Spolupráce je tedy zcela jasně vidět.

01.01.2009
DNES SLAVÍME KONEC PRVNÍHO ROKU FUNGOVÁNÍ FANKLUBU SKUPINY KABÁT!!! Vše nejlepší, fanklube!

01.01.2009
Zahájena ,,Velká půlroční soutěž - Jeden den s Kabátem aneb s Kabáty v zákulisí", která potrvá až do 30. června 2009. Hlavní cena soutěže je návštěva backstage ,,Po čertech velkého koncertu" v Praze na Vypichu.

13.12.2008
V pořadí druhý sraz členů FANKLUBU! Tentokrát byl spestřen setkáním s klukama před budovou státní opery v Praze před předáváním Slavíků. Několik fotek najdou členové FK na klubových stránkách. Dalším spestřením bylo předání dortu pro Milana Špalka, který nedávno oslavil narozeniny. Z dortu měl neskrývanou radost a ined ho schoval do vozu. Skupina Kabát získala zlatého slavíka za skupinu s počtem 41 444 hlasů! Fanklub oslavoval ve Wigwamu (Pankiho hospoda).

09.12.2008
Do sekce ,,Co nového u..." byl přidán rozhovor s jedním z manažerů skupiny Kabát - s Pankim - a do fotogalerie bylo přidáno několik fotek právě z tohoto rozhovoru.

02.12.2008
Dnes byla zahájena akce ,,Dárkový certifikát". Vlastně můžete zaplatit členství svému známému a darovat mu členství např. k Vánocům pod stromeček. :)

20.11.2008
Začal nábor fotbalistů do FK Kabát team. Do týmu se může přihlásit pouze člen FK. První zápas bude zřejmě na Moravě, neboť v Čechách bude zápas v Košťanech a to proti Kabátovic 11.

19.11.2008
Dnes proběhla schůze vedení FK s Milanem Špalkem a Pankim. Mimo jiné byl představen FK web, na který byla pěna jen chvála. To potěšilo nejvíce Dana Fialu. Milan se ihned přihlásil. Dále byla prezentována celoroční soutěž, která se díky nabídnuté jiné ceně bude o půl roku zkrácena. Dále byl předán souhlas k používání loga Kabát! Několik fotek najdete na stránkách fanklubu (zhoršená kvalita)

07.11.2008
Fanklub začal dělat i rozhovory s členy skupiny pod názvem: ,,Co nového u...". Jako první dostal promluvit k fanklubákům Tomáš Krulich, kterého vyzpovídala Evita za asistence Evči a Rockera007. Přepis rozhovoru je na stránkách fanklubu v sekci ,,Co nového u...". Mimo jiné nám Tomáš řekl, že kytary má jako jiní lidi zvířátka. :)

01.11.2008
FANKLUB KABÁT o.s. ZAHAJUJE SVOU ČINNOST!!! Již běží web www.kabati.cz/fanklub a první fanoušci jsou již zaregistrováni.

30.10.2008
Kecárna - Dan Fiala(21:13): Je vůbec možné, aby Kabáti neměli svůj fanklub? Tuto otázku si jistě položilo už mnoho fanoušků. Bylo to možné. A právě nastal čas tohle změnit... Oznamujeme, že 1.listopadu 2008 bude zahájena činnost oficiálního fanklubu skupiny Kabát. Fanklub bude pracovat na principu občanského sdružení. Je zaregistrován v seznamu občanských sdružení Ministerstva vnitra a má přiděleno vlastní IČ. Veškerá jeho činnost bude oficiálně konzultována jak se členy kapely, tak s jejich managementem. Věříme, že vznik fanklubu potěší všechny příznivce a milovníky nejlepší rockové skupiny v České republice. Proto neváhejte a přidejte se k lidem, kteří jsou naladěni na stejné rockové vlně jako vy. Nudit se rozhodně nebudete! Nabízíme mj. setkávání členů sdružení na různých místech republiky, společné návštěvy koncertů, pořádání setkání s kapelou, krátkodobé i dlouhodobé soutěže o atraktivní ceny, atd. Veškeré informace naleznete na fanklubáckém webu, jehož www adresa bude odkryta přesně 1.11.2008 v Novinkách na tomto webu. {zdroj: www.kabati.cz}

25.09.2008
Kecárna - Monika (12:35): Přátelé, kamarádi! S radostí bychom vám chtěli oznámit, že dne 22.09.2008 se narodilo krásné zdravé miminko! Miminko dostalo jméno FanKlub Kabát, o.s., IČO: 22722998! Tátové i mámy jsou v pořádku! Přejeme našemu miminku hodně, hodně štěstí, šťastné překonání dětských nemocí a prvních krůčků a ať nám maličký roste! Až se dostaneme z prvotního šoku, že dobrá věc se podařila, dáme vám vědět, kde a kdy proběhne křest! Tak na zdraví !!! (smile)

20.09.2008
Proběhlo první větší setkání vedení FK s členy. Místo konání jsme zvolili rockový klub Kain a byli jsme tam ve složení: Monika, Evita, Jířa, Evča, Honza Tesák, LesPaulik, Rocker007, Kykinka, klimoska, virtuoz. Všichni jsme si to náramně užili a zjistili jsme, že to je to pravé. Bohužel se neuskutečnilo i setkání se skupinou. Všichni měli jiný program.

17.09.2008
(11hod 22min) Milan Špalek se ozývá Monice se slovy: ,,Ahoj, tak to spusťte!". Je to památná chvíle, neboť je fanklub konečně po dlouhých dohadech se skupinou a jejími manažery konečně spuštěn!!!

08.09.2008
Milan odepsal na vzkaz od Moniky ohledně koncepce fanklubu. Přesně napsal: ,,Čau, mně se to líbí. V pátek to dám přečíst klukům bo jdem slavit. Dobrá práce!"

04.09.2008
Na webu Kabati.cz se objevil zajímavý rozhovor s Milanem Špalkem na téma ,,Fanklub Kabát". Přečíst si ho můžete na www.kabati.cz v sekci ,,Články".

12.08.2008
První oficiální schůze vedení fanklubu s členy skupiny Kabát a manažery skupiny Kabát. Projednávali se stanovy fanklubu, seznámili jsme manažery s našimi plány. Manažeři ,,Panki" a Havlíček měli výhrady vůči fanklubu, a tak vedení doporučili sepsání koncepce fanklubu. Účastnili se: Monika, Evita, Jířa, Evča, Dan Fiala, Honza Tesák, Milan Špalek, Ota Váňa, Radek Havlíček, Petr Volek.

02.08.2008
Slavnostní den! Na rockovém festivalu Czech rock block 08 v Plasech u Plzně proběhlo historicky první zasedání výboru FK. Bylo ustanoveno vedení (Monika, Evita, Dan, Jířa, Malá Dáma). Po koncertu jsme se setkali s Tomášem Krulichem, který Honzovi Tesákovi, Monice a Rockerovi007 nabídl popotáhnout si z jeho cigarety :) Nakonec díky iniciativě Honzy Tesáka byla dohodnuta schůze vedení FK a členů skupiny Kabát a jeho managmentu.

01.07.2008
Dokončeny koncepce fanklubu. Obsahují to, o čem fanklub bude, co nabízí, jeho akce. Vše vedení odeslalo Milanovi Špalkovi.

02.06.2008
Během června byly sepsány stanovy fanklubu, kterými se musíme řídit. Jejich celé znění naleznete přímo na tomto webu. Odkaz najdete v menu.

01.06.2008
Fotbal v Košťanech. Kabátovic 11 vs. Real Top Praha (4:5 na penalty). Samozřejmě zástupci budoucího FK zde nemohli chybět. Proběhlo podepsání našeho transparentu od všech členů skupiny Kabát. Při posezení s členy při pivečku jsme se s nimi trochu i seznámili, tudíž pozdější komunikace nebyla překážkou.

30.05.2008
Začíná stálé fungování rádia Kabati.cz. Autorem a moderátorem je Lukáš Sláma alias Rocker007. A hraje vždy, když se na webu Kabati.cz a kabati.cz/fanklub objeví odkaz :

24.05.2008
Nečekaný koncert skupiny Kabát při křtu O2 areny (původně Sazka arena) v Praze. Budoucí zakládající členové fanklubu samozřejmě nemohli chybět. Zúčastnili se: Monika, Evita, Neo, Jířa, Malá Dáma, Honza Tesák... pevné jádro FK. Právě zde byl poprvé představen náš 7m dlouhý transparent s bílím nápisem www.kabati.cz na černém pozadí (made in Moldava). Dále byl tento koncert začátkem krátkého fungování FSK - fandové skupiny Kabát. Článek o akci si můžete přečíst na stránkách Kabati.cz A právě na této, nebo spíše po této akci vznikly první myšlenky o budoucím FK.

28.04.2008
Vznikla konečná verze dopisu pro Milana s dotazy ohledně jeho vzkazu na ,,kecárně" a také ohledně fanklubu. Bohužel neodepsal, ovšem několik slov o těchto záležitostech padlo 1.6.2008 na fotbale Kabátovic11 vs. Real TOP Praha v Košťanech.

20.04.2008
Celé šílenství kolem fanklubu začalo Milanovo vzkazem do ,,kecárny“ na www.kabati.cz , že se chystá koncert ve Rtyni pro v.i.p . Evita s Monikou se rozhodli, že mu to jen tak neprojde. Je možné, že nyní té osudné noci, kdy vzkaz napsal, lituje ještě nyní! : - )

Chcete-li vidět anketu, přihlašte se.

Podpořte nás umístěním této ikonky na Vaše stránky. Díky.