Archiv úvodníků


Mám teorii, že když nemám co říct, mlčím. Občas s tím vydržím i dost dlouho. Doma si to pochvalují, ale jsou situace, kde to není žádoucí. Tak třeba tady při psaní úvodníků. Úvodník má uvádět, lákat, slibovat nebo alespoň hodnotit, podstrkovat, směrovat. Nebo vodit. No a to je přesně to, co nemám ráda. Když mě někdo vodí. A tak přesně podle rčení nedělej druhým, co nechceš, aby dělali tobě, nevodím, když nemám kam a neuvádím, když nemám co.

A tak se stalo, že tu pár měsíců nevisel úvodník. Ono po krušném jaru se ani nebylo co divit. Všichni z vedení byli tak nějak shodně vyvedení z vedení, že se nikomu, jak se zdá, nechtělo nic uvádět. Dokonce ani, když bylo co! Pravda, chtěli jsme nechat kapelu odpočinout po všech těch setkáních s věrnými, ale přece jen už trochu okoukanými tvářemi. Věřím, že to ocenil hlavně Hurvajs, který je z hordy fandů vždy odvázaný asi tak jako Tomáš ze štrůdlu.

Zkrátka po klidném podzimu, který jsme si vlastně zavařili jen sami svými organizačními přešlapy, nastává rušný závěr roku. V životě Kabátu nastal zlom. Vedle nečekaného informačního přetlaku o Slavících, benefici v O2 Aréně, reedici Suma sumárum, blížící se nové desce, singlu a Vypichu, se nás pokouší ještě dorazit knihou. Neodvratný vývoj dorazil i do severočeské hnědouhelné pánve a boří limity. Logo facebooku už zdobí i takovou pevnost jakou byl oficiální web Kabátu.

Jistě chápete, že tohle nešlo nechat bez povšimnutí! A i když jsem samozřejmě ráda z prolomení limitů, přece jen se škodolibě usmívám. Už vidím jak M.Š. tisíckrát přeposílá dopis štěstí nebo obrázek harmonie, protože co kdyby…? Ale ne, je to jen výron fantazie. Facebook je fenomén a je dobré ho kočírovat tak, aby dělal, co je potřeba. I když je pár věcí, co nedokáže. Kachnu neupeče a pivko nenatočí. Ale dokáže, aby lidi, který ještě pořád baví být spolu, přišli 13. září na Vypich a stali se součástí českého fenoménu zvaného Kabát.

A to vás nechci vůůůbec k ničemu navádět!

evita


Zpět na hlavní stránku úvodníku.

Chcete-li vidět anketu, přihlašte se.

Podpořte nás umístěním této ikonky na Vaše stránky. Díky.