Archiv úvodníků


Bůh i Ďábel míchá Kabátům energeťáky (nebo že by Yarda Helešic byl ten barman?).

29. 1. Kapela se má dobře, kytaristi makaj jak nikdy, dokonce trvalý odpůrce řízení motorových vozidel Tomáš, dojíždí denně do Prahy a aktivně je ve studiu dřív než kapelník.

Tahle otázka nemůže nezaznít. Když jim to tak jde, tak jak to vypadá s dokončením desky?

Kabát nemá pro desku deadline (proč mne to nepřekvapuje…?) A i když Kabát není termínová kapela, nenechá se svazovat, pár rámcových temínů tu máme: únor-od 10. 2. začne Josef nahrávat zpěvy, březen - už by se měl rýsovat název, duben - míchačka a teď pozor na 95% v zahraničí - Berlín nebo Švédsko. Spíš Berlín, míchaj tam prej všichni, co něco znamenaj, má to přesně ty požadovaný parametry.

Jak jste se mohli dočíst v článku na Novinkách.cz, deska je postavená víc na kytarách, pánové zkoušej i nějaký specielní comba a ve spojení s technikou barrandovskýho studia budeme prý zírat na poněkud rozdílnej zvuk kapely. Bude to ještě Kabát? Ta otázka prý jistě znovu zazní. My už jsme na ni odpovídali před pěti lety při Banditech – a představte si, byl to Kabát!

Osobně mě nejvíc potěšilo, že ten novej výraz Milan přirovnával (radši si sedněte!) k punkovýmu projevu. Punkový kapely, jak známo, neřešej virtuozity, ale jedou s obrovskou energií a to je na nich to, co mě osobně velmi baví. Kéž by ta energie, kterou teď Kabáti do nahrávání dávají, dokázali nakumulovat do každý pecky a pak ji poslat z toho disku lidem do kebulí. A jestli to bude dřív nebo až na zahajovacím koncertu, to je úplně jedno. Hlavně ať je to takový, jaký to chtěj mít a k tomu jim pomáhej bůh i ďábel.

evita


Zpět na hlavní stránku úvodníku.

Chcete-li vidět anketu, přihlašte se.

Podpořte nás umístěním této ikonky na Vaše stránky. Díky.