KABÁT Turné 2017 PLZEŇ Před zvukovkou jsme se postupně sešli…

KABÁT Turné 2017 PLZEŇ
Před zvukovkou jsme se postupně sešli u haly: já, Tador, Markét, Dědek, Filip Splavec s kamarádem, Máca – výherkyně trička v aukci. Protože Milan mi psal, že zvukovka ne ve 13, ale ve 14, tak jsme šli do blízké pizzerky na baštu. Před druhou jsme čekali u haly spolu s dětským domovem. Skoro přesně ve dvě přijela celá kapela svými turné FORDy a hned nám šel v ústrety sekuriťák a vzal nás do haly. Kluci už se s náma pozdravili před zahájením zvukovky a šli na to. Zvučili, hráli … zpívali … Hurvy měnil blánu, takže menší zdržení … Dědek, coby bubeník Černých brýlí nám k tomu dal odborný výklad. Jak se blána vypíná, utahuje, dolaďuje … díky za zajímavý povídání Pak přišel fotbalista Pavel Horváth, zapěl s Pepou jednu pecku … Kabáti se ještě před tím vlastně fotili s dětským domovem. Šli okolo nás a Milan povídá – jdeme do děcáku . Když se z focení vraceli, tak mu říkám … a pak ještě fotečku s důchoďákem . Po zvukovce přišli mezi nás. Budoucí noví členové fanklubu Máca, Filip a jeho kamarád byli v sedmým nebi, že je mají tak blízko, nechali si podepsat cd a tak různě, pokecali s nima. Mě kluci podepsali velkou fotku s Cadillacem, která bude s jejich svolením vystavena v síni slávy Muzea amerických auťáků vedle jiných známých lidí. Podepsali taky set list z Chomutova pro výherce soutěže. Milan s Otou říkali – ale teď je trochu jiný set list. Tak já na to, že nevadí, že výherní je ten z Chomutova. Ptala jsem se, jestli daj Proti proudu, tak prý ne, že se jim to nehodí protože lidi to prý nerozpumpuje a jsou jak pecky při tom … že vůbec trochu set list proházeli kvůli gradaci a tak … No radši jsem to nekomentovala, protože za mě je tohle pódium sice efektní a bombastický, celá scéna fakt na světový úrovni, ale mám radši, když za zvuku intra nebo nějaký super pecky to do nás v prvních lajnách narvou a nastartujou nás. Udělali jsme společnou fotku a ještě se před halou rozloučili, kluci odjížděli svými Fordy orazit… Před koncertem jsme se různě potloukali po Plzni. Dámská část s Tadorem jela do Plazy … Vrátili jsme se kolem šesté zpátky. Kolem haly už stánky, fans shop, merch a trousili se lidi. Markét měla jediná stání, tak se zařadila do davu a my ostatní – sedící jsme šli na pohodku zaujmout pozice. Into z Corridy jako v Budějkách … set list trochu proházený a vypadlo Proti proudu a Stevie Wonder . Sezení jako teda celkem dobrý, ale kolem zrovna měli místa obyvatelé domova důchodců, takže energie nic moc. jediná kol dokol jsem zpívala a hulákala, jak jsme ve fanklubu zvyklí . Ale během koncertu se i lidi kolem trochu zahřáli a připojili k jásotu kolem. Milan opravdu drží novou image – culík, což nás bláznivé fanynky trochu mrzí … přeci jen vítr ve vlasech je vítr ve vlasech. Zase musím napsat, že za mě tohle pódium už neee … Ty „mrtvý“ okamžiky, kdy se kapela srotí na protilehlém rohu jeviště nebo pobíhají každý úplně jinde mě moc neberou. Ještě musím vypíchnout Rafana. To je bourák … zase oběhl s basou celý pódium a srší to z něj na sto honů, jak je v pohodě … . Po skončení super zácpa při výjezdu na parkovišti. Už jsme si v autě chtěli ustlat, ale pak se to odšpuntovalo a mohli jsme, ještě s Kabáty v uších vyrazit k domovu.