Křest debutového alba LIMETAL, 14.2.2017 Lucerna music bar Praha aneb…

Křest debutového alba LIMETAL, 14.2.2017 Lucerna music bar Praha aneb KMOTR V KABÁTĚ:
Po rychlý domluvě vlastně den předem jsme se na křest vypravili já Markét a Klárka. Sešly jsme se po šestý v KFC na Václaváku a vymýšlely strategii, kdy do Lucerny vyrazit. No zvyk je železná košile, možná ještě víc, než kabát a známe to všichni. Zkrátka první lajna je jasná volba, takže jsme to nechtěly podcenit ani v případě křestu kapely LIMETAL (4 členové z Citrónu), kdy kmotři byli naši Kabáti. Takže jsme nějak po semý vyrazili na místo činu. A pohoda, klídek, tabáček … Lidí tu zatím moc nebylo a bary už byly v provozu, což byly hned dvě dobrý zprávy najednou. Chudák barman se opotil, když jsem mu podávala bankovku a říkám – já bych chtěla sex… na pláži… hi hi, chudák se červenal. Namíchal mi koktejl, Klárce její oblíbenou Cuba libre a Markétě neméně oblibené Mochito. Popíjely jsme a omrkly stánek s cd, tričkama a tak Limetalu, jak se kurňa správně říká – merchandesing … tak ňák. Měli toho teda docela dost, kéž by toho měli i naši Kabáti tolik na turné. Přívěsky, náramky, trička různý, hrnky … no už si to všechno nepamatuju, protože barman ten sex fakt neodflákl, takže se mi zatemnilo. A hurá do první lajny k pódiu. Lidi už začínali plnit prostor a různě postávali kolem sloupů, na schodech, kolem pódia a tak. Koukáme, že nahoře na balkóně už sedí naši kmotři. Pokynuli jsme si na pozdrav … možná se lekli, že maj vystoupení, když viděli svůj fanklub :). A přesně ve 20 začal program, který otevřela kapela Kapriola. Klárka situaci předem nepodcenila a podívala se na ně na jů tube, takže aspoň věděla co jsou zač. No byly skvělý. Tři holky metalistky a pěkný baby a pozor – 14 ti letej bubeník. Teda ten měl páru a drajv. Úžasnej, třískal do toho jak o život, prožíval to a přitom se bezvadně tvářil na lidi kolem, házel pěkný háro přes obličej – no zkrátka všechno, co máme na drummerech rády a i rádi. Jedna členka jela kytarový sóla o sto šest a pak i housle .. nejsem odborník, ale je asi fakt dobrá. Druhá taky struny pěkně proháněla a zpěvačka měla pěkný hlas a všechny tři dohromady byly, hlavně pro mužskou část publika, velkým zážitkem. Hráli asi 40 minut a pak se pódium přestavovalo pro Limeťáky. No a nějak kolem devátý nastoupili. Na velkým plátně za nima probíhaly různý fotky z minula, texty písní pro sklerotiky … šou na pódiu v rámci možností malýho prostoru taky neměla chybu. Daly napřed myslím něco kolem 7-8 pecek. Kurtyzány, Bigbít …… no dostali jsme se všici do varu, jak to má na koncertě bejt. Pozdravili svůj fanklub z Ostravy – dorazil celý autobus. Pak udělali pauzu a začali se shánět po kmotrech. Kabáti se mezitím přemístili z výšin do podpalubí k nám. Na pódiu Pepa pronesl gratulace, vzpomínku na Citron a tak různě. Když si Milan hrábl do kolegovo basy, tak povídá – Milane, to je basa. Když si tak různě s Limeťákama podávali ruce a poplácavali se, tak mě napadlo, že by možná v tu chvíli radši křtili cd Kapriole … :), to by asi byla pro ně příjemnější objetí. A hřeb křtu zase zařídil Tomáš, který shodil kšiltovku a na popichování Milana – nastříkej to do nich a jeho gesto směrem k publiku bylo pro Toma jasná výzva. Prásknul lahví o zem – pěkně bublinky načechrat a jupí čerte – sprcha na diváky. Jako v Retru na Blue rocket. Pak Kabáti odešli z pódia a Limeťaci řekli, že dají z novýho cd pár songů. My s holkama četli jejich set list, který ležel před náma, tak jich tam bylo asi 7. Já s Markét už ale musela odejít. Ujel by mi poslední bus a druhý den ráno jsem v 8 odjížděla na hory a Markét taky musela odkvačit. Klárce to vůbec nevadilo, užila si zbytek večera a co vím, tak si to náramně užila, ale to už musí napsat eventuálně sama. Ještě jsme u šatny potkali naše kluky kabátí a taky Nicol, která se s náma pozdravila a pokecala. Zakecal se s náma i Oťas, a to byla taková pěkná tečka celého večera. Jednou větou – křest se povedl a nový cd je super. Už jsem ho dneska v autě cestou na hory pouštěla.