Blog

Minireport ze Zvolenského festu (12.6.2010, fotbalový stadion Zvolen) očima kapely

 

Každý muzikant dostal jen dvě otázky. První byla speciální pro každého, druhá společná pro všechny.

 

Těšil ses na první kontakt s fanoušky po tak dlouhé době, nebo bys raději dopisoval texty?

Milan: Těšil, hlavně, protože mám novej basovej aparát Messa boogie a chtěl jsem vyzkoušet, jak hraje a hraje moooc dobře!
Samozřejmě se těšil každej, páč jak víš, moc nehrajem.

 

Jak dlouho ti trvá, než z tebe spadne atmosféra prvního vystoupení?

Milan: Mě po koncertě trvá asi třicet minut, než vůbec začnu chápat, co se kolem mě děje.

 

Jaké bylo přijetí slovenskými fanoušky?

Ota: Fanoušci byli naprosto super a já tam navíc slavil narozky! Festival byl mladej, dělaly ho dvě holky, od kterých jsem dostal nádhernej marcipánovej dort. To bylo fakt skvělý. Mrzelo mě, že jsem ho tam musel nechat, protože by se mi v autě rozehřál.
Fanoušci byli úžasný a vůbec o nás bylo fakt dobře postaráno, líbilo se mi tam.

Jak dlouho trvá tobě, než z tebe spadne koncertní atmosféra?

Ota: Já jsem byl maximálně spokojenej, že všechno dobře dopadlo zvukově. Měli jsme totiž nový techniky, byli to kluci ze skupiny Embassy, který se perfektně naučili naše dvě pecky, my si to poslechli a výborně se to nazvučilo. Tak ty bych chtěl pochválit, že díky jim jsme měli výbornej zvuk. Takže to máš pak hned dobrou náladu, že to funguje. A to, že někdy nejde nějakej mikrák, to prostě k fesťákům patří; to my neřešíme. Vždycky se může něco stát, tam já nevidím problém. Já byl rád, že všechno klouzlo a to bylo dobrý.

 

Rozhodily tě technické problémy při vystoupení, nebo sis dal v klidu cigaretu?

Tom: Čus signora! Jasně, že jsem si dal v klidu cigáro! Ale na festu s něčím takovým musíš pořád počítat. To je normální. My sice vozíme všechno dvakrát, ale stejně tě může něco zaskočit. Jako třeba teď, jo? Vysílačky! Mě prostě nefungovala. Kytara, aparát dobrý, ale nehrálo to. Tak vždycky se to dá odehrát na kabely, to je jasný, ale nedalo nám to, proč to nehraje. Navíc třeba v Praze, když ti něco nejde, tak se to dá do pár hodin sehnat, ale co ve Zvolenu? Nakonec někdo zjistil, že tím jak jsem ji nepoužil od Vypichu, zůstala naladěná na frekvenci aparátu, kterej jsme měli vypůjčenej a proto se to prostě neslyšelo. A takových věcí se může stát víc, třeba i pořadatelům.

 

Jak dlouho trvá, než z tebe opadne atmosféra prvního vystoupení?

Tom: Ze mě to spadlo už den před tím, když bylo jasný, že to bude zvukové v pořádku. Nový technici to měli dost zmáklý, to bylo jasný už den předem. A pak i když třeba při Burlacích Hurvajz nestačil dát první ránu a my se tím pádem hned nechytli, protože lupy na rozdíl od našich koncertů nepouštěl Hurvajz, ale zvukaři, tak to zrovna moc neklaplo; ale myslím, že nikdo nic nepoznal, to jen my s tím měli chvilku honičku.

 

Na poslední zkoušce před Zvolenem jsem měla dojem, že festivalový playlist neměl konečnou podobu a že ho budete ještě ladit těsně před vystoupením?

Hurvajz: ne ne, tak jak si ho Pepa odvezl domů, tak se hrál. Ale bude se ještě měnit asi šest věcí.Podle toho, jak která pecka lidi baví, tak se tam buď nechá nebo vypadne.To se pozná, jak se lidi tvářej. Ale který to budou, to ti neřeknu, o tom se nehádáme, ale normálně se o tom kecá a dohodnem se.

 

A jak dlouho ti trvá, než z tebe spadne atmosféra prvního vystoupení?

Hurvajz: no hodinu nebo spíš dvě po skončení. Na začátku funguje to zívání, nevím proč, ale tak to prostě je. Ale úplně to ze mě spadne až dvě hodiny po vystoupení.

 

Jak dlouho sis připravoval spojky mezi jednotlivými peckami nebo jsi převážně improvizoval?

Josef: doma si připravím hrubou kostru, ale pak stejně improvizuju podle reakcí fanoušků.

 

Jak dlouho trvá tobě, než z tebe spadne koncertní atmosféra?

Josef: trému mám pokaždý. Ale jak zazní první tóny a vylezu na pódium, je to pryč.

 

Díky za čas a hodně takových pohodových fesťáků.

 

Evita

No Comments

Post a Comment