Název akce: Hvězdy na Hvjezdě v Teplicích. Datum a čas…

Název akce: Hvězdy na Hvjezdě v Teplicích.
Datum a čas konání: 12.5.2016 od cca 18 hodin do 13.5.2016 3:00 hodin.
Hlavní aktéři: Tom Krulich čerstvý 50sátník, Ota Váňa již skoro 45cátník. Hurvajs – milý host, Blue Rocket v plný sestavě – bezva partička. Máca Uhrik jehož Hvjezda jest, báječný hostitel a neúnavný ranní „dýdžej“. Mára – hlava KKV – také milý host.
Účastníci akce za fanklub Míša, Sharka, Jura, Mašle, Věrka, Honza, Macík, Dádula, Pavel, Naďa, Eli, Evita, Otrado, Janinka, Evča, Míma, Klárka, Lada, Kocour, Dopster, Lucey, Klady, Peťan, Jula, Markét (proboha, snad jsem na nikoho nezapomněla, kdyžtak se omlouvám, těch „jégrů“ bylo docela dost).
Postupně jsme se sešli na Hvjezdě. Sestava Míša, Sharka, Pavel, Mašle, Otrado přivezli dárky fanklubu oslavencům, tj. Tomovi sud Plzeňského Prazdroje, ruční práce mistra bednáře, plněný nefiltovanou Plzní, zapalovač Zippo s logem fanklubu, lahvinku slivovice Tomovice 50. Otovi poukaz na řízení BVP v Milovicích, staré desky rockových zahraničních kapel minulýho století, který Ota sbírá, slivovici Otovici 45 a k tomu někteří svoje osobní dárky a dárečky. Naši kluci – dovolím si je tak nazývat – dorazili oba kolem šesté, jak slíbili a mohlo začít předávání. Starší mají přednost, tak jsme začali Tomem. Předání sudu, zapíku a dalších věcí, líbačky, gratulace všech fanklubáků, focení … Tomovi se oba hlavní dárky dost líbily. Coby milovník piva se začal těšit na nefiltrovanou plzeňskou pochoutku a coby sběratel zapalovačů ocenil nový kousek do svý sbírky. Pak jsme se vrhli na Otu, zase se stejným scénářem – předání dárku, gratulace, líbačky, focení … Někteří jsme trochu měli strach, co bude dárku říkat, ale jeho nadšení bylo nefalšovaný a opravdový. Jak nad sterejma deskama, tak nad řízením BVP. Hned si domlouval s Tomem, že ho vezme jako pasažéra. Takže věříme, že si dárek užije a pak se s náma podělí na fb o fotky, jak slíbil. A mohla začít zábava, oslava, zkrátka to, co nás bavit … Proběhlo taky společný forcení celý grupy s vlajkou fanklubu uvnitř i venku před Hvjezdou. Rozjela se „jégrová“ smršť, kterou odstartoval Tom první rundou a pak už se jen Máca bál, jestli má „jégra“ dostatečný zásoby. Myslím, že všichni, jak to přišlo, měli spoustu příležitostí s Tomem či Otou pokecat, probrat všechno, co koho zajímalo. K velký radosti dorazil i Hurvajs (sice to Míšu stálo lahvinku – sázka s Mácou) a čile se zapojil do dění. Stejně tak bylo bezvadný, že byli u toho všichni z party Blue Rocket, který známe z turné 2015 jako předkapelu a i s nima si bylo co říct. Po nějaké době se nám konečně povedlo ukecat přítomného „dýdžeje“, aby do repráků pustil taky nějakou pořádnou muziku, čili naše Kabáty. No a mohlo se začít taky tančit a řádit a zpívat. Co víc si přát. Ota i Tom odešli myslím někdy kolem půlnoci (jako fakt těch „jégrů“ a pifsonů bylo dost, tak za tuhle informaci neručím). Otu čekala další akce v pátek 13.5. v Plzni – křest knihy o kytarách a Tomáše chlazení sudu a naplánování konzumace jeho obsahu, aby se nefiltrované pivko nezkazilo. Někteří fanklubáci také odešli do hajan nebo za jinými povinnostmi, ale ti co zůstali, byli v tak dobrý náladě že sice nanapodobovali vorvaně, ale zpěv, tanec a sranda mohly pokračovat. Hlavně taky díky Mácovi, který se ujal časně ranní funkce „dýdžeje“ a poustěl jednu pecku Kabátu za druhou, takže se prostě nedalo odejít. Už jsme asi 5x měli na sobě bundy a mikiny, jakože odchod na Neptun a Máca se zase vytasil s písní, u který se prostě nedalo odejít. Řádila celá Hvjezda a nemělo to chybu. Pařba do tří ráno a potom cesta na Neptun. Bylo to celkem fyzicky náročný, protože jsme absolvovali vlastně skoro 6-ti hodinový koncert se vším všudy a pak ještě asi 2 kiláky na hotel. Dopster si to pro velký úspěch dal dvakrát, protože po cestě zjistil, že na Hvjezdě zapomněl fotoknihu, kterou vyhrál v soutěži a kterou jsem mu tam přivezla. Ale je to chlapec mladý, trénovaný, tak pohoda. Ráno jsme různě sháněli kafe a cosi k snědku, protože Dragi, který slíbil kafčo ráno udělat asi nečekal, že už někteří budou kolem osmé vzhůru a byl fuč a ani nebral telefon. Poradili jsme si návštěvou blízké prodejny potravin. Pak se zjevil i Dragi a slíbený kafčo bylo. Někteří museli odjet už v ranních hodinách. Ti co zůstali, se vydali navštívit Špalka do Zámeckého parku. Pak jsme dali oběd, posezení na terase u domácích limonád a odjeli i ti poslední přeživší.
Nevím, kdo v průběhu večera měl ten nápad, ale podpisy kluků lihovým fixem na předloktích jsou super, ale bohužel mýt se musí i fanoušci Kabátu, takže tahle pěkná památka na super akci je bohužel jen dočasná.
Díky všem, kdo přijeli, bavili se a užívali si to a hlavně velký díky Tomovi, Otovi a Hurvymu, že si na nás udělali čas a strávili s náma bezva večer.