Prohlášení Fanklub Kabát z.s. k výsledkům ankety Český slavík mattoni…

Prohlášení Fanklub Kabát z.s. k výsledkům ankety Český slavík mattoni 2017

Fanklub Kabát z.s. se naprosto se ztotožňuje s postojem kapely Kabát v kauze Český slavík mattoni 2017.

Stejně jako kapela Kabát a její management jsme byli i my ve fanklubu nemile překvapeni jednáním agentury Musica Bohemica. Věřte, že jsme měli radost z prvního místa kapely KABÁT v kategorii hudební skupina v anketě Český slavík mattoni 2017. Ovšem není pro nás podstatné, zda kapela letos zvítězila, či zda se umístila na nižší příčce. Rozhodně tedy nemůžeme akceptovat podivné machinace s odečítáním hlasů kapele Ortel.

Velmi nás zaráží, že agentura, která tak dbá na to, aby fanoušci hlasovali podle pravidel fair play, sama ve finále všechna pravidla fair play „smete ze stolu“ a uchýlí se k nečestnému a dalo by se říci i neetickému jednání. Podle našeho názoru buď měla být kapela Ortel vyloučena z ankety v okamžiku, kdy jste zjistili porušení pravidel, anebo jste jí měli ponechat všechny došlé hlasy a vyhlásit ji vítězem ankety v kategorii hudební skupina.

Ale nechat proběhnout ceremoniál vyhlášení výsledků ankety a příští den zveřejnit Prohlášení na konci výsledkové listiny a tajně doufat, že to všichni mlčky přejdou, je naprosto nekorektní jednání.

Všichni tušíme, že pravý důvod, proč jste kapele Ortel „sáhli“ na hlasy, je někde jinde. Ale Musica Bohemica není tím, kdo by měl mít právo to posuzovat. Pokud NENÍ subjekt (ať už jde o kohokoliv) z nějakého důvodu vyřazen z hlasování, je nutné akceptovat výsledky hlasování, jakkoliv by se vám nelíbily. Aneb hlas lidu, hlas Boží.

Ano, jsme to my, fanoušci, kdo rozhoduje! Bez nás ta anketa nemá význam. Pořádat ji může v podstatě kdokoliv. My tam ty hlasy posíláme za své peníze a v dobré víře o existenci fair play. Jsou to naše hlasy, naše vůle a s tou si nikdo nesmí bezdůvodně zahrávat.

V neposlední řadě jste dostali řadu interpretů, v čele s kapelou Kabát, do nezáviděníhodné situace.
Bohužel musíme konstatovat, že jsme naprosto ztratili důvěru v regulérnost ankety Český slavík mattoni.

Fanklub Kabát z.s. autorky dopisu : Janinka a evita