Blog

Rozhovor s Blue Rocket

Ahoj všem, mám pro Vás jeden moc milej rozhovor s kapelou Blue Rocket! A s ním i pozvánku na křest jejich nové placky!!!!

https://www.facebook.com/events/272816846388557/?ti=icl

Teplická kapela, kterou není třeba moc představovat, většina fanklubáků jí zná z posledního turné Do pekla do nebe. Kapela…. která odehrála stovky koncertů a na jednom podiu se potkala s desítkami jiných českých a zahraničních vynikajících kapel.

Míša: Tak kluci a dámo 🙂 řekněte nám, kdy vaše kapela vznikla a zda pořád funguje v jednom složení, nebo proběhly změny. Představte se nám….

Mára (zpěv), Samec (kytara), Černoch (kytara), Lázňo (buben), Mádl (basa) a Janička (zpěv) – pět kluků a jedna holka, taková menší větší rodinka na plný úvazek. Občas to mezi sebou nemáme jednoduché, ale to by jinak byla nuda. Kapela funguje v obměněných sestavách už něco kolem deseti let. Střídali se povětšinou basáci, zpěvačky a bedňáci, to jsou druhy přelétavé, jinak je jádro sestavy pořád stabilní. Poslední změnou v sestavě je basák Mádl, který nastoupil v červnu 2014.

Míša : Jak už bylo psáno, setkali se spoustou dobrých českých i zahraničních kapel, kterým jste dělali předskokany, na která setkání jste nejvíc pyšní?

Říká se, že správný muzikant nevidí v ostatních muzikantech konkurenci, ale vzor a tak se to snažíme mít i my. Vzít si z každého něco, ať už to dobré, pozitivní a fungující, nebo se poučit z toho, co ostatní udělali špatně a co není dobré opakovat.
Určitě jsou tu jména, která ostatní převyšují. Například jsou to Molly Hatchet, Ken Hensley, Čechomor, Nazareth, The Yardbirds, Martin Kraus, Radim Hladík, D.A.D. nebo taková malá teplická parta jménem Kabát 🙂

Míša: Zahrát si před Kabáty pro vás musela být obrovská příležitost, jak jste se k tomu dostali?

Pro nás to bylo takové potvrzení již mnohaletého kamarádství. Začalo to před mnoha lety zhruba ve stejnou dobu, kdy v Teplicích zvonil Péťa Samek na zvonek Otíkovi, zatímco v Duchcově zvonil Mára na zvonek Tomášovi. Oba měli stejnou otázku, jakže se to vlastně hraje ten bigbít. Následovala Márovo hospodská éra, kdy postupně jako číšník prošel košťanskou Sokolovnou (Hurvajz) a teplickým Pepe barem (Pepa Vojtek), kde se seznámil i s Milanem a kde s ním vedl dlouhé rozhovory o nápadech na texty. Takže takovým středobodem všeho je vlastně náš Mára.

Míša: A vaše pocity než jste přišli hrát. Co tréma nebo strach, abyste ten dav čekající na Kabát nezklamali?
Pro nás byly emočně nejtěžší dva koncerty.

Ten první byl ve Varech, kdy absolutně nevíte, do čeho jdete. Tam jsme opravdu poznali, co znamená „mít bobky“, protože opravdu většina z nás měla před vystoupením střevní potíže… 🙂 Nastupujete na největší pódium v Česku, vystupujete před největší kapelou v Česku a hrajete pro největší obecenstvo v Česku. Bylo to opravdu emoční vypětí, něco, co z nás ještě nikdo nepoznal, krok do neznáma. Jenže když je za pět minut půl sedmé a vy čekáte, až pustí poslední reklamní spoty, nejde už udělat krok zpátky. Jen jsme si všichni plácli, zavřeli oči, nadechli, vydechl a prostě udělali ten první krok dopředu.
Druhý nejtěžší byl koncert doma v Teplicích. Tam jsme měli půlky stažené taky. Byl to spíš takový ten pocit zodpovědnosti, nezklamat na domácím hřišti (doslova a do písmene, protože se hrálo na fotbalovém stadionu Na Stínadlech). To všechno z nás ale spadlo ve chvíli, kdy jsme udělali ten první krok na pódium a spustil se obrovský potlesk, jako kdyby to byl koncert jenom náš. Byla to neskutečná atmosféra už od začátku a my jsme si to ve finále moc užili a doteď, když jdeme kolem Stínadel, všechny vzpomínky se vrátí a vykouzlí nám to úsměv na tváři.

Míša: Viděla jsem vás na živo dvakrát a musím říct, že mě jste určitě nezklamali, naopak, byla jsem mile potěšena a užila si to. Jaké byli reakce lidí, když jste dělali předskokany Kabátu z pohledu od vás z podia? Přece jen, ta banda tam čeká hlavně na Kabát a už je na předskokanech, zda ty lidi trochu rozehřejí.

Toho jsme se báli nejvíc, jak nás ti lidé tam přijmou. Budou pískat? Budou tleskat? Budou křičet, že chtějí Kabáty? To byla jedna z věcí, ze které jsme měli opravdu vítr. Masa lidí, kterou zajímá jen Kabát. Většinou po první nebo druhé písničce to z nás všechno spadlo, protože lidé naší muziku vzali a někteří si s námi třeba druhý třetí refrén i zazpívali. Moc nás to potěšilo, protože to je znamení, že to děláme dobře, že to je muzika, která lidi baví a která je chytne v podstatě už na první poslech. A co jsme se bavili s klukama z Kabátů, neslyšeli žádnou negativní reakci, což taky potěší. Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům a celému obecenstvu za shovívavost a supr atmosféru, byla radost pro ně hrát! 🙂

Míša : Každopádně zahrát si před Kabáty, byla pro vás obrovská příležitost, je to po skončení turné znát? Máte víc nabídek?

Během turné jsme navázali obrovské množství vztahů a dostali mnoho kontaktů, které nám v tuto chvíli pomáhají se startem naší Rakety tím správným směrem. Nabídek na koncerty máme celkem dost, nestěžujeme si. Zároveň ale přibylo i spousty práce, s kterou musíme koncertování skloubit, ale věříme v to, že to přinese své ovoce. Turné byla jen taková odrazová plocha a my teď musíme tvrdě makat, abychom svojí šanci nepromarnili.

Míša : Kolik cd jste vydali a které mělo největší úspěch?

Máme za sebou už dvě CD: První je Starej kmen a druhé Modrá Raketa. CD si vedou tak nějak nastejno, většina lidí bere oboje 🙂

Míša: Co vaše plány do budoucna? Jak to vypadá s vaším dalším CD?

Naše další CD Vařím si čaj je právě teď někde na cestě mezi lisovnou a vydavatelstvím, za chvilku bude připraveno pro Vás k poslechu. Když už jsme u toho, 19. května ho budeme křtít v Praze v Retro Music Hall a chtěli bychom všechny pozvat na parádní večer plný naší muziky. Křtít nám ho nebude nikdo jiný než kluci z Kabátů. Zároveň zde budeme křtít i nový videoklip k písni Zley z této nové desky. My už ho viděli a máte se na co těšit, je to parádní příběh s pětiletým Márou v hlavní roli. Takže 19. května v Retro Music Hall se na Vás všechny moc těšíme!

Míša: Otázka pro Víťu: Víš když jsem tě poprvé viděla, napadlo mě, ten vypadá jak Angelo z Kelly Family, je to jen můj pocit, nebo se s tím srovnáním setkáváš běžně?

No když jsem poprvé přišel na brigádu do své nyní již bývalé práce v tiskárně, jedna kolegyně řekla přesně to samé, co ty. A od té doby mi celá tiskárna neřekla jinak než Angelo. Takže už jsem si na tohle docela zvyknul 🙂 Ale běžně se mi stává, že si mě chlapi pletou s babou. Na naší poslední Modré Párty se do mě jeden dokonce zamiloval. Naštěstí ho pak vyvedli z omylu 🙂

Míša : Máte svůj vlastní fanklub? 🙂

Nedávno jsme na Facebooku objevili dvě stránky Blue Rocket Fans. Ať je spravuje, kdo je spravuje, my mu za to z celého srdce děkujeme, protože nás to opravdu potěšilo. Je to super vědět, že máme takovou podporu a že nás lidé mají rádi. Asi to opravdu neděláme zbytečně 🙂

Děkujeme moc za rozhovor a ještě jednou si dovolujeme všechny pozvat na křest naší novopečené desky 19. května do Prahy do Retro Music Hall, kde nám desku pokřtí skupina Kabát, nebo na druhý křest 27. května v Teplicích v Zahradním domě, kde desku pokřtí Jaroslav Kubera.

No Comments

Post a Comment