Rozhovor s Hurvajsem

Je dusné pondělní odpoledne a my sedíme v lokále „U Krausky“. Do rozhovoru se Hurvajzovi opravdu nechtělo, vykrucoval se, jak mohl. Evitě do telefonu dokonce řekl: “Tak vy si nedáte pokoj“ …použil dokonce průhlednou výmluvu, že jede pro písek, ač všichni víme, že ho má na zahradě více než dost. Nepomohl dokonce ani slib, že může odpovídat jen jednoslabičně nebo pouhým mrknutím – jednou ano, dvakrát ne… Poslední nadějí se stal Milan Špalek, který předal zarputilému bubeníkovi text našeho rozhovoru s tím, že se mistr uvolil odpovědět písemně na naše otázky.

Obětavý Milan se skutečně po chvíli vrátil s pomuchlanými papíry v ruce s omluvou, že geniálního bubeníka zachvátila jeho typická letní deprese, při níž zásadně neopouští hranice parcely, nekomunikuje s cizími lidmi a nepřijímá pokud možno žádné hosty. Věnuje se zásadně práci na zahradě a pracovní náčiní téměř nikdy neodkládá. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme místo úhledného rukopisu spatřili znaky ne nepodobné hieroglyfům. V tu chvíli nám bylo všechno jasné.

Naše obvyklá otázka, která musí zaznít v úvodu každého rozhovoru – Tak co je u tebe nového?
Před nedávnem jsme se tady fotili u tvého nového červeného Ferrari. Tak se pochlub…To je jediná značka, kterou upřednostňuješ?

Jak se vůbec vyvíjel tvůj vozový park během let.

Když jsme u těch formulí, je tu k nim jeden dotaz od člena fanklubu: Zdravim Hurvajse a chtěl bych se zeptat co říká na současný stav formule 1 a jaké by bylo pro něj správné řešení dík čus (Jan Danko)

Ano, tušíte správně, že na překlad si budete muset ještě nějaký čas počkat. Dokumenty jsme převezli k expertíze znalci v oboru hieroglyfického, obrázkového a klínového písma doktoru Škrábalovi, který přislíbil urychlené rozluštění tohoto historického záznamu.
Ještě jednou díky Milanovi, který nám toto blízké setkání třetího druhu umožnil.

Evča, evita, Rocker007