Rozhovor s Otou Váňou, který uskutečnila Džein: Džein: Oťas, o…

Rozhovor s Otou Váňou, který uskutečnila Džein:
Džein: Oťas, o čom si ako tínedžer sníval s gitarou v ruke?
Oťas: Vše o čem jsem snil se mi splnilo. Hrát ve skvělé kapele, se skvělejma lidma, pro skvělé lidi :).
Džein: Predstav si, že existuje stroj času a ty by si mal možnosť vratiť sa do minulosti, nebudem sa ťa pýtať, čo by si vo svojom živote chcel napraviť, ale ktoré okamihy, chvíle, boli také, že by si ich chcel zažiť eště raz?
Oťas: Žádný. Vše bylo a je tak, jak má být, nic bych neměnil, Žiju přítomností :).
Džein: Kabát má 10 zlatých Slávikov. Vráťme sa o niekoľko rokov spät. Pamätáš sa, čo si cítil pri prvom Slávikovi a čo bola tvoja prvá myšleinka?
Oťas: Měl jsem radost, jako z každýho Slavíka. Je to cena od lidí, proto si jí vážíme a snad jediná férová, na rozdíl od jiných anket :). Ostatně druhý místo Ortelu loni je toho důkazem.
Džein: Ak by si nebol super gitaristom, čím by si bol?
Oťas: Určitě bych se motal okolo muziky … těžko říct, možná něco s historií nebo cestováním. Dělám co mě baví :).
Džein: Je také miesto, kde by si chcel cestovať, aby si sa tam mohol „dotknúť“ histórie?
Oťas: Například jsem nikdy nebyl v Římě, ale čím víc měst navštívíš, tak zjistíš, že Praha je opravdu jedno z nejkrásnějších :)… Ale obecně preferuju Evropu, třeba Asie mě neláká :).
Džein: Tvoja manželka je z východu. Ja tiež, Akí sú vychodniari a rozumieš východňarčině?
Oťas: Jasně, rozumím :), mám tam spoustu přátel, jezdím tam rád. Hlavně sa mi páči v Košiciach 🙂
Džein: Zanedlho osláviš 45 rokov. Tvoje sny, túžby do ďalšieho života?
Oťas: Jak už jsem říkal, žiju přítomností, radši moc neplánuju. Hlavní je zdraví, to ostatní přijde samo. No a samozřejmě se těším na festy v létě, živý hraní je paráda 🙂 !
Džein: Zažil si s fanklubom niečo, čo ťa fakt pobavilo?
Oťas: Mít vaši trpělivost a výdrž 🙂 … setkání před Operou je vždy super, i když je málo času a v prvních lajnách na koncertech je paráda vidět známý tváře :).
Džein: Veľmi by ti chýbalo, keby členovia fanklubu pri každom stretnutí s kapelou zrazu nechceli žiadne foto a podpisy?
Oťas: Beru to jako součást toho, co děláme, nijak zvlášť to neprožívám :).
Džein: Čo by si odkázal fanklubu?
Oťas: Jo a fanklubu přeju co nejlepší vztahy mezi sebou, fandíte dobrý kapele :)).
Džein: Oťas, ďakujem že si si našiel čas a odpovedal na moje otázky. Želám ti aj celej kapele, aby ste si letné koncerty užili a eště pekných pár rokov nám spestrovali dni svojou hudbou. Eště raz ti ďakujem.
Oťas: Taky dík 🙂