Blog

Stala se mi taková věc…

Stala se mi taková věc…
…a nedá mi to, vám o tom nenapsat.

Při sledování (checkování chcete-li, ale já dávám přednost i po sedmiletém studiu angličtiny českému výrazivu) většiny významných kabátích webů, jsem objevila nabídku dvou lístků na sobotní „specifický“ koncert Kabátu v Holešovicích. Protože nabídka byla opakovaná, nedalo mi to a zavolala jsem na uveřejněné číslo.

Představila jsem se svým nickem i občanským jménem a upozornila, že volám za FanKlub Kabát. Dotyčný mi potvrdil, že má dva lístky na sobotní produkci a že je nabízí, protože je nevyužije.

Potud dobré. Řekla jsem, že Fanklub nemá možnost ani ji nechce mít, získávat místa v hledišti na úkor lidí, pro které je tento koncert určen. Ale pokud je možné vstupenky takto získat, nabídneme je lidem z fanklubu z Prahy a okolí. A protože jaksi není čas na přeposílání poštou sem tam, dohodli jsme se na předání přímo před výstavištěm, neboť dotyčný šťastný majitel vstupenek bydlí pět minut chůze odtud.

Zbývala poslední otázka a to podmínky předání? Jaké bylo mé překvapení, když jsem slyšela, že „ stačí dvě tři stovky, že to nechce nechávat za cenu běžného vstupného, když je to ta charitativní akce…“

Výborně. Původně jsem neměla v úmyslu zajišťovat účast členům fanklubu na této akci a po rozhovoru s Radkem Havlíčkem už vůbec ne. Z jednoho jediného důvodu. Nechtěla jsem tam zabírat místo lidem, kteří pro Kabáty, ať už zprostředkovaně, něco dělají a nemohou si jejich vystoupení vychutnat naplno. Vždyť členové fanklubu tu možnost mají, často i několikrát do roka. A nechtěla jsem zkrátka „podvádět“ a jít „přes mrtvoly“ do první řady nebo do backstage. Ráda tu možnost přenechám jiným.

Ale dost řečí. Co s tím? Tak třeba zkusme počítat: kapacita 12.000. Z toho například desetina lidí svůj „přidělený“ lístek prodá za 200,-,To je 1200×200=240.000,-Kč. To je super charita! Kdyby tak svůj výtěžek pak alespoň věnovali potřebným, že? Věřím, že existuje někdo, komu by ten čtvrtmiliónek pomohl víc, než to jedno dvoukilo…A to jsem opravdu přizdisráč…Ta čísla nakonec můžete libovolně měnit…

Takhle: třeba opravdu někoho ti Kabáti nezajímají nebo nemá čas, že? A navíc je krize a každá kačka dobrá, viďte…no, je demokracie, nechám to na vás. Každopádně můžete brnknout!

Donald
Posláno: 01.09.2010 v 11:54:45
2 listky na So v Holesovicich vazne nikdo nema zajem 737749480

No Comments

Post a Comment