Studio SONO – co o něm možná nevíte

Několik slov o studiu SONO RECORDS

Nedaleko od silnice z Nouzova na Beroun, na okraji lesa v místě nazvaném „U hájovny“ se nachází pravděpodobně nejvýznamnější místo, kam jsme se jako členové fanklubu dostali.

SONO RECORDS na rozloze cca 3000m2 je v současné době nejrozsáhlejší a technicky nejlépe vybavené hudební studio v Čechách. Je to ryze české studio a nejsou v něm žádné státní ani zahraniční podíly.
V současné době tvoří studio 7 lidí. Zvukaři a asistenti jsou pečlivě vybíráni podle svých osobních vlastností a schopností. Záleží na tom, aby byli jednak skvělými odborníky, ale zároveň aby byli schopni vytvořit příjemnou pracovní atmosféru. Hlavní myšlenkou lidí v Sono je od počátku nejvyšší kvalita. S tou jsou spokojeni i světové špičky nejrůznějších žánrů. Dokladem toho mohou být klienti, jako David Bowie, Gipsy Kings, Limp Bizkit, Julian Lennon, G-love and Special sauce, Mike Stern, Doug Wimbish, symfonické orchestry atd.
Nabízí veškeré hlavní natáčecí formáty běžné v současné době. Studia jsou vybavena i pro zvukovou práci synchronní s obrazem a míchání pro projekty 5.1., včetně encodingu do AC-3 5.1., 2.0, DTS a PCM.. Kromě třech studií vybudovaných okolo mixážních pultů NEVE, zahrnuje také preprodukci, hotel, restauraci, odpočinkové prostory a zahradu.
SONO je asi jediné studio v české republice, které disponuje špičkovou technikou jak v digitální tak
v analogové oblasti.

Studio 1
Nabízí na zhruba 582m2 studio, dokonalou režii vybudovanou okolo legendárního Pultu NEVE VR 48, dvě další oddělené místnosti a bar.
Ve studiu jsou dvě pohyblivé stěny, díky kterým lze měnit akustiku místností a tři oddělené nástrojové komory. Ve studiu tak můžete používat až 5 akusticky oddělených míst a různou akustiku.
V Sono 1 najdete také odpočinkovou místnost s kuchyňkou-barem a to i přesto, že do vlastní restaurace je to jen 10 metrů. Je to z toho důvodu, aby každé studio zůstalo privátní do té míry, kterou si klient přeje.

Studio 2
Studio 2 je vystavěno na cca 400m2 v prostoru pod střechou se všemi výhodami a krásou, které tato dispozice přináší. Srdcem zdejší režie je skvěle znějící mixpult NEVE V 51 s automatikou. V přilehlém prostoru najdete ještě oddělenou místnost pro hlučné aparatury, bárek se satelitním příjmem pro uživatele tohoto studia a venkovní terasu s výhledem do lesů .

Studio 3 – Režie SONO 3 má 25 metrů čtverečních a přiléhá k hlavní nahrávácí místnosti SONO 1. Srdcem této režiie je mixážní pult NEVE 8128, který se proslavil svým vynikajícím
zvukem. Toto studio je nejčastěji používáno pro míchání koncertů do televize /synchronně s obrazem-DVD/ natáčení skupin a symfonických orchestrů.

Výčet světových i tuzemských interpretů a prací najdete na www.sonorecords.cz a názor jednoho z nich hovoří za vše:

MAREK EBEN
Studio Sono – toť Amerika, 10 km od Kladna. Jestli je na Sonu něco jasné, tak to, že ho dělali muzikanti. To, že je skvěle vybavené, je už dnes samozřejmostí, ale já bych za hlavní přednost považoval filosofii toho místa. Můžete tam pracovat, jíst, spát, dělat od kdy chcete, do kdy chcete a ještě ke všemu se v druhém studiu vždycky trápí jiná kapela, se kterou si můžete vyměňovat adresy, vlaječky a přítelkyně. Z balkonu horního studia je krásný pohled na vedlejší luxusní vilu obchodníka s hnojivy.

Hudebníci na ni hledí a v duchu počítají, kolik by museli prodat nosičů nového alba, aby na to měli. Po chvíli se v depresi vracejí zpět do práce. Zvukoví mistři studia SONO pravděpodobně prošli tuhým psychologickým výcvikem, protože stále vypadají, že se jim vaše hudba líbí. Sečteno a podtrženo – chcete-li, aby se nahrávání vaší desky změnilo v několikatýdenní, příjemný večírek, točte v SONU.

Kabáti ,děkujeme, že jsme mohli být při tom!