Se začátkem září se přiblížil podzim. A s ním i poslední fesťák, kde uvidíme a uslyšíme Kabát. Muziky jsme si letos užili fakt dost. Zatímco Havířovské slavnosti 10. září odstartují koncertní pauzu pro Kabát, pro fanklub bude září zahájením příprav jednoho velmi náročného, ale zajímavého projektu, jehož výsledek bude znám až s koncem roku.

Před rokem jste si měli možnost v soutěži nazvané „špalkiáda“ vyzkoušet, jak se píší texty.
V nedávné době jsme uzavřeli podobnou hru s názvem „peckiáda“, v níž si muzikálně nadaní fanoušci Kabátu zkusili složit „pecku, co svět ještě neslyšel“. A ještě než budou známy výsledky, rozhodli jsme se pro vás připravit v tříleté historii fanklubu další dosud ojedinělý projekt. A jak jsem již zmínila v úvodu, nebude to vůbec krátké a už vůbec ne lehké.

Členové fanklubu si mohou vyzkoušet, jaké to je složit píseň, napsat k ní text (nebo naopak), nazkoušet, sezpívat a pak ji nahrát v profesionálním nahrávacím studiu za dohledu profesionálního hudebníka. Podporu nápadu jsme našli u Petra Jandy z Olympicu a ne náhodou jsme zvolili i jeho nahrávací studio Propast. Znalci ví, jakou spojitost má Propast s Kabátem, ale to není pointou příběhu. Až přijde čas, pointu příběhu samozřejmě prozradíme.

Teď se zatím omezíme jen na výzvu všem fanklubákům, kteří se cítí na to napsat smysluplný text, muziku a především dokáží své dílo zahrát a zazpívat, aby neváhali a poslali na fanklubsouteze@seznam.cz. Zkrátka kdo má zájem si zkusit, jak vzniká asi tak třináctina toho, co čekáme od Kabátu jednou za tři čtyři roky těsně před vánoci, má teď jedinečnou šanci být u toho. Od prvních tónů až po obal desky. Každý hudebně nadaný člen je vítán, ať hudebník nebo zpěvák.

A ti, kteří nemají touhy jakkoli se podílet na výrobě jednoho šíleného singlu fanklubu Kabát, nudit se v září také nebudou. Pustíme do nich jednu od června slibovanou soutěž o kytarách zn. Jolana. Výherci se mají fakt na co těšit.

A kdo není ani na muziku, ani na soutěže, třeba ho bude bavit fotbal v podání Kabátovic jedenáctky 24. 9. v Jílovišti u Prahy. Tak se mějte v září a tvořte. Protože úkol zní jasně: vzhůru do Propasti.