Archiv úvodníků


Ahoj a vítám vás všechny v březnu. To nám to letí, že? Budou to už čtyři roky, co Kabáti jeli šňůru a bum ho, už je to tu zas! Jen s malým rozdílem. Místo open air nám nabídli haly, odlili si svého anděla, a abychom měli o čem dumat, k vánocům nám nadělili bandity. Na narozky pozvali šedesát tisíc kámošů a od fanoušků dostali fanklub. A kdesi ve vesmíru hvězdu, která nese jméno Kabát.
Ale to není všechno. Zítra v Břeclavi do nás pustěj poctivej rokenrol. Udělaj to sedmnáctkrát za dva měsíce, to je v průměru jeden orgasmus za 3 a půl dne.

Nedalo mi to se nezeptat: Jaký to mají Kabáti den před prvním koncertem?

Odpovídal kapelník, textař a basák Milan Špalek: „ Kabáti to maj dobrý, kapela je v pohodě a zrovna teď jsme řešili nějakou cívku, jak udělat, aby fungovala. Ale jinak je to v pohodě. Mimo pár výserů… ale ty se stejně vždycky stanou a musej se vyřešit, aby pokud možno nikdo nic nepoznal. A když pozná, musí to vypadat, že to tak má bejt.

Dneska tu budem tak do půlnoci, pak se trochu vyspat a hned zas na figuru. Je to první koncert, tak se to vylaďuje trochu dýl. Při pátým, šestým to už bude v klidu. Panki bude stavět světla teď v noci, na to, že nespal, vypadá docela dobře.“
„A co ostatní ?“
„Kapela je v lati. A Radek ani moc nenadává, viděl jsem ho kolikrát rozzuřenýho daleko víc.“
„Kolik tam máte lidí?
„ Ty jo, nevím přesně…asi tak sedmdesát? Postavit stage dá dost práce. Stojím tady pod vším a je to bomba. Vypadá to jak ze sci fi, hejbe se to, je to veliký..je to tak veliký, že se sem už nevejdou žádný lidi. Takže to vlastně nikdo neuvidí“.
(smích)
„Ne vážně, je to fakt bomba. Náročný na prostor to je a zajímavý je to tím, že nahoře nic nebude. Všechny aparáty budou dole, aby nahoře nic nepřekáželo a lidi to budou obsluhovat zespodu. Taky nějaký efekty budou … a co se týče zvuku, máme s sebou nejvíc zařízení, protože se tentokrát nezvučí jen jedním směrem, ale do všech stran. No bude to velký. Aparát je prostě nejlepší a drahej, proto taky nebudou předkapely. Prostě by se na to nepřipojily. Proto jsme se rozhodli jet šňůru sami, i když přijdem o ten efekt, že předkapela diváky vždycky aspoň rozehřeje, je to technicky nemožný, nemáme pro ně jiný aparáty, to zkrátka nejde. Tak holt to bude jen na nás.“
„A co playlist? Naznač aspoň kostru.“
„ Budem hrát devětadvacet věcí. Sedm z nový desky, pak ty povinný, co musíme hrát a pak to, co jsme loni nehráli, třeba Prdel vody nebo taky tequilla se vrátí.“
„ No, co popřát na závěr… teda vlastně na začátek! Ať se všechno vydaří, nic se nevysere a ať je to pořádnej nářez!“
"Díky moc! Jsme v pohodě, těšíme se. A nejlíp to stejně říká Tomáš Krulich: Kurva, dyť si dem zahrát jenom posranej rokenrol..."

evita


Zpět na hlavní stránku úvodníku.

Chcete-li vidět anketu, přihlašte se.

Podpořte nás umístěním této ikonky na Vaše stránky. Díky.