KKV band, Radava na Orlíku, 25.6.2016 : Na tuhle akci…

KKV band, Radava na Orlíku, 25.6.2016 :
Na tuhle akci vyrazily za fanklub Janinka, Míša, Klárka a já. Trochu se to komplikovalo od čtvrtka, kdy jsem musela v rámci dobrých vztahů nechat na víkend auto manželovi a narychlo sehnala na půjčení od známého. On ho moc nepoužívá, jen na nouzovky, takže je to takový šuplík s nefunkční klimou, různými zvuky v motoru, vibracemi při překročení rychlosti 120 km/hodinu a bez dálniční známky. Ale rozhodnutí vidět KKV band v akci bylo silnější, než náš pud sebezáchovy a touha po pohodlném cestování. Měly jsme sraz na Zličíně, kam holky společně dorazily, zatímco já na ně už čekala v Metropoli u „zpívající fontány“. Zrovna jeli Show must go on od Queen. Což mě tedy utvrdilo v tom, že na Radavu prostě jedeme, i když auto nic moc a k tomu všemu měla Klárka pětiminutovku v metru na Zličíně s revizorem. Lada s ní nejela a Klárka si necvakla lístek. Ale – show must go on :). Šou pokračuje … Navigace se spolčila s revizorem a dělala všechno pro to, aby nám cestu na Radavu překazila nebo aspoň znepříjemnila. Po zadání Radava Orlík nás vedla do sídliště v Písku. Trochu jsem teda měla podezření, že něco není v pořádku, když navigace hlásila, že do cíle zbývá 1,5 km a kolem samej panelák a vodní plocha ani náhodou. No zkrátím to, místo 100 km Praha – Radava jsme najeli 160 km se zastávkou na sídlišti v Písku a pokecáním s domorodci, jakože tam fakt teda žádný Orlík ani Radava není. Na obranu navigace musím napsat, že i Slávek z KKV mi pak na Radavě říkal, že se to už prý někomu stalo, že navigace na heslo Radava Orlík vedla do Písku. Ale šťastně jsme po několika místních objížďkách dorazily do Radavy. Krásná orlická zátoka. Kolem vody karavany, chatky, stany a dvě krásný hospody. Na vodě u mola Haldův hausbot se vztyčenou pirátskou vlajkou. Na otázku v hospodě, kam můžeme postavit stany nám bylo řečeno – kam chcete. Tak jsme postavily dva stany a pořádně je ukotvily, bo předpovědi nebyly moc optimistické, co se týká bouřek a krupobití. Na místě činu – v druhé hospodě už byl Hurvajs, Slávek, Halda – kolem něho seděly samé krásné ženy, mimo jiné Alice „Valkýra“. Za chvíli dorazil i Tomáš. KKV měli začít ve 20 hodin, tak jsme do té doby klábosily, popíjeli pivo, víno, večeřely … KKV hrály v sestavě Mára, Hurvy na bonga, Tom, Alice, syn Slávka na bicí a ještě další členové KKV. První pecku dali Všechno bude jako dřív a hned nám bylo jasný, že to bude super muzika. S přestávkama hráli do ranních hodin a nemělo to chybu. Dávali pecky od Kabátu, starý dobrý Kaťáky, Status Quo, Metallicu, Čechomor a další skladby svých oblíbených interpretů. Šlapalo jim to jak dobře namazanej stroj, bylo vidět, že jsou sehraná parta s prima humorem a hlavně velkou chutí spolu pro lidi hrát a hrát. Úplně bych si je dovedla představit jako předkapelu Kabátů na turné, ale to by se kluci z Kabátu museli naklonovat. Večer a část noci kolem Radavy bouřka, peklo, blesky, déšť, ale díky vychytaným průhledným roletám podél celé terasy na nás nespadla ani kapka a přitom jsme mohli koukat jak se venku čerti žení. Na vodě byl v jednu dobu zásah IZS, projeli hasiči, chlupatý a záchranka a pak jsme viděli, že tahali nějakou loď na břeh, ale podrobnosti jsme nezjišťovali, protože pastva na cizím neštěstí není naše hobby. Spát jsme šli někdy mezi 2-3 hodinou, KKV ještě hráli. Jsou to nezmaři. Ráno Míša zkoušela orlickou vodu, ale jen po kolena, nepouštěla se do žádných větších akcí. Dali jsme kávičku, snídani, rozloučily se s Haldou, Slávkem a jeho ženou (ostatní ještě spali) a vyrazily do Prahy. Na cestě zpátky už si s náma navigace na schovku nehrála a navedla nás správně. Na Zličíně jsme se rozloučily a vyrazily každá domů. Akce byla pěkná, povedená a až budou KKV band zase hrát, tak doporučuju, nemá to chybu.

Komentáře: 383