Príjemné predpoludnie a pozdrav zo Žiliny. Môj report z akcie…

Príjemné predpoludnie a pozdrav zo Žiliny.
Môj report z akcie „Hvězdy na Hvjezde“ som si pred chvilkou čiastočne vymazala, takže moje myšlienky putujú znova von.
Rozhodnutie ísť na túto teplickú oslavu bolo jednoznačné už na začiatku tejto ponuky a pozvania: „idem“. Utvrdila som si to ešte na našom slavíčom zlete na Karlíne, kde som spoznala zase skvelých nových ľudí a ako inak začať nový rok, keď nie touto s partiou a s Kabátom v kabáte.
Prípravy začali mejlovaním, messengerovaním, SMSkovaním a telefonovaním, aby sme sa ako slovenskí členovia dohodli, kto do Teplic pôjde. Prvý sa ozval Vojto. Niektorí nereagovali doteraz. Škoda, že z pôvodnej zostavy nám odpadli Kinici, Tomo a nakoniec na poslednú chvíľu aj Slash, ale okolnosti im to proste nedovolili. No a tak sa začala riešiť doprava na sever. Stačí mať chvíľku času, chuť, internet a ide to. Za pomoci Lišky, ktorá nám zabezpečila českú časť trasy, som postupne zabezpečila po dohode s účastníkmi zájazdu termíny vlakového spojenia smer Praha a späť. A prišiel deň „D“. Sobota ráno. Terchovú som opustila okolo siedmej a presunula sa busom do Žiliny, kde ma už na stanici čakali Dendisovci. Pri čakaní na Leoša (myslím tým Leo Expres) sme si dali povinnú raňajšiu kávičku v staničnom bufete. Hlásenie 5 a neskôr 10 minútového meškania neveštilo nič dobré, nakoľko sme v Prahe mali na prestup iba 9 minút. S vedomím, že Leoš to po Prahu stiahne sme sa vybrali smer Praha. Vymrznutá Liška k nám pristúpila v Přerove, pred ktorým sme ešte vlakovo stáli (za pomoci uja Googla sme vypátrali, kde sa nachádzame a dokonca v tej obci bol v ten večer naouajstný Myslivecký ples) a pokračovali sme. No a Leoš to meškanie nestiahol, práve naopak, rapídne sa to navýšilo. Takže sme museli za pomoci Lišky (však jedine ona vie po česky) v štýle „u pokladny stál“ zisťovať náhradné riešenie do Teplic, tak aby sme mohli využiť už kúpené lístky. A dalo sa. Nakombinovali nám to s prestupom v Ústí (kde sme sa dokonca dopravili maďarským vlakom) a odtiaľ osobákom do Teplic. Okolo pol piatej (si myslím) sme dorazili na Hvjezdu aj s využitím teplickej taxislužby, lebo som na radu Věrky, ktorá mi zase zisťovala MHD, zle v mobile prečítala jej správu. Nevadí.
Hvjezda nás uvítala skvelo. Vďaka priatelia, máme vás radi. To čo sa dialo v Hvjezde opisovať doširoka nebudem, s tým nás už oboznámila Mašle, no a určite s obsiahlym reportom tu „nakluše“ JuraČerv a so svojim typickým videjkom aj Jirka Kabát. Za mňa som veľmi rada tomu, že som konečne spoznala aj Vojta Vargu s manželkou, a tým už poznám komplet celú slovenskú časť fanklubu. A podotýkam, že na Hvjezde sa k nám pridala aj Vojtova manželka a ja som zase platila za novozaregistrovanú Slávku Bodzionyovú, ktorá je priateľkou nášho Petra Kinika (mimochodom je momentálne už asi v Dubaji, tak mu držme palce) a možno sa k nám čoskoro pridá aj Slashov brat. Ďakujem aj tým, čo mi dôveroverali a zverili mi do rúk svoje úspory na obnovu členského, ktoré som hneď na začiatku odovzdala Lenke, lebo kto vie, ako by to vyzeralo neskor už počas nálady. Všetci Slováci vás pozdravujú a tešia sa na Turné 2017, kde to tak vyzerá, že do Košíc asi ide celá „Kinikovic rodina“ a mnoho iných nás skalných fandov.
Inak za mňa iba samé hviezdičky čo sa týka akcie. Skvělá práce, ako by povedal Macík. Ešte raz vďaka všetkým, čo sa na organizácii a príprave podieľali a najmä nášmu oslávencovi Milanovi, Oťasovi, Tomovi, Hurvajzovi, Mácovi, „Rakeťákom“, Jirkovi Haldovi, obsluhe, no proste všetkým čo na akcii boli. Veď vy viete, že vďaka patrí všetkým. Zábava u mňa gradovala okolo druhej po polnoci, kedy sme sa po obsiahlom lúčení so zostávajúcim ešte na Hvjezde, presunuli na ubytovanie. No a coby dup, bolo ráno a my sme odchádzali plní zážitkov, dymu na odevoch a s ubolenou hlavou domov na Slovensko.
My traja (ja, Martin a Miro) sme si ešte mierne obzreli Prahu bez januárového snehu, teda akurát Václavák, vzhľadom na čas, ale nezabudla som ich zaviesť do našej reštiky „Na Blbým místě“, kde sme si dali fajnový obed a chlapci aj pivko, veď ako by to bolo, byť v Prahe bez piva. No a po pol tretej sme vyrazili „žluťáskom“ (myslím tým Regiojet) smer „home sweet home“ Žilina, kde sme už iba s minimálnym meškaním prišli úplne v pohode. Rozlúčka na stanici … chalani boli ste skvelí partáci, verím, že sa čoskoro stretneme na nejakej akcii … a ja ešte chvíľku pozorujúc prichádzajúcich a odchádzajúcich cestujúcich a pár bezdomovcov, som ešte čakala na spoj smer Terchová (samozrejme autobusový, no ale my máme takú super stanicu, že nie je krytá, tak som si to radšej odstála na železničnej a presunula sa na bus tesne pred jeho odchodom.
Ozaj ešte chcem poďakovať Nadi za šálu a medovník (na tie šneky som akosi pozabudla), Míši za nočnú spoločnosť a tejto mojej ségre aj za to, že rezignáciu stiahla, čím isto iste viacerých okrem mňa potešila, Liške za to, že sa na mňa nehnevá, a že pochopila prečo som ju v noci nebudila zo spania , Dendisovcom za super spoločnosť počas celého zájazdu, Vargovcom za skvelú spoločnosť a ich mňamky (ešte večer som posielala Jirkovi Haldovi kontakt), Macíkovi a Dádule za spoločné čakanie na teplickej stanici, kde sme sa stretli ešte aj s Janinkou, Evčou a Mímou, tej aj za spoločnosť vo vlaku do Prahy z Teplic, no proste vám, všetkým, či už ste Slováci alebo Češi …. veď ako sa hovorí „hudba ľudí spája“ a je to presne v našom fanklubáckom prípade tak.
Ty brďo … ale toho je … ale Červenka napíše isto viac (ozaj a jeho maminka je skvelá parťáčka), ale je to všetko z môjho srdiečka …. ešte raz moooooc díky, priatelia. MARIKA