Blog

Se zvířátky za zvířátky aneb Jak se paří v ZOO

Autorkou nápadu navštívit pražskou ZOO je Vlčanda. Její nezměrná touha vidět matičku (Prahu, ne mě) vzklíčila už na fotbale v Košťanech. Původní plán nebyl nijak monstrózní, vezmeme děti a pojedeme. Jenže to ještě nezná naši rodinu – tu rozvětvenější. Jen jsem se o tom zmínila na webu, už se začali nabalovat další a další zájemci chtiví rozšířit své, doposud jen mlhavé, znalosti exotické fauny.

Z původní myšlenky nevinného shlédnutí ZOO se nakonec rozvinula málem celovíkendová akce. Úplně původně měla opravdu celovíkendová být, ale ne vždy vyjde všechno tak, jak člověk předpokládá.

Zpráva z tisku:

6.7.2009 13:29:17 – vložila: Monika AKCE S FK! Tak jsme si pro vás naplánovali další akci. Název akce: Se zvířátky za zvířátky aneb Oslava 1. výročí založení FK Kdy: 31.7. – 1.8. Kde: Praha, Plasy Co se bude všechno dít: společná návštěva ZOO v Praze + jízda parníkem do/ze ZOO, oslava 18. narozenin Mirka (Kain) a následný přesun do Plas, kde proběhne oslava založení FK. Víkend bude poněkud náročnější po všech stránkách, je proto možnost zúčastnit se jen části akce! Ztráty jsou povoleny. Kdo máte zájem, hlašte se mi do zpráv nebo na mail!!!

A jak to tedy nakonec dopadlo? Onen pátek pro mě začal poněkud hekticky a opět bych potřebovala minimálně jednoho klona, nejlépe vlastního. Jak pořešit předání stanu a dvou spacáků Mirkovi a Borusce, do toho zajít s Terezkou k zubaři, objevit se aspoň na chvilku v práci a v poledne být v přístavišti? Jedině do jedné ruky stan, do druhé dva spacáky, do třetí… Ne, zpět, ruce mám jen dvě… Takže jinak: telefon… zavolat Mirkovi s Boruskou, aby se průběžně telefonicky dotazovali, kde zrovna jsem, to samé s Katkou a s Eliškou.

Dopadlo to naštěstí dobře. V deset jsem byla i s Terezkou u mě v práci. Mezi desátou a půl jedenáctou se dostavili všichni čtyři téměř naráz. Dva si odnesli stan a spacáky, Katka mi svěřila s netajenou bázní v očích malou Elišku, Virtuoz provedl telefonický dotaz, kudy na nábřeží a můj manžel se telefonicky dotázal, kdy přijdu domů. Poslední dotaz neumím zodpovědět. V jedenáct se ocitáme na tramvajové zastávce.

Na nábřeží zatím není z fanklubu ani živáček ani mrtváček. Pak volá Vlčanda, že se zdrží, že se zasekli v restauraci, ale že odjezd parníku snad stihnou. Přichází Virtuoz. Takže zatím jsem tu jen já, dvě děti a Virtuoz. Kupujeme lístky a připlouvá parník Odra. Zabíráme si místa na otevřené palubě. Kapitán (zasloužilý říční vlk) laškuje s malou Terezkou, že se nejdřív musí přesvědčit, zda Terezka umí plavat a vybízí jí ke skoku do vody. Terka je správně zmatená a užuž se chystá vrhnout do Vltavy. Pět minut do odjezdu a Vlčanda nikde. Jdu za kapitánem a snažím ho zabavit. Naštěstí se objevuje sprintující postava Vlčáka a v závěsu za ním Vlčanda s Tomíkem.

Plavba probíhá pokojně. Ještěže se parník jmenuje Odra a ne třeba Titanic. Kdyby jel celý fanklub, asi bych o to přejmenování lodi požádala a radši bych se zdržovala v blízkosti záchranných člunů. Cestou se průběžně hlásí Mirek s Boruskou, kteří parník nestihli, protože stavěli v kempu Džbán stan, a také se ozvala Jířa. 75 minut plavby uteklo jako nic.

Před ZOO se potkáváme s Mirkem a Boruskou. Po chvilce dohadování, která zeď je bílá a která růžová, kupujeme vstupenky a vstupujeme do ZOO. Je docela teplo a většina se dožaduje stánku s pivem nebo jinou základní tekutinou. Procházíme kolem klecí se supy a orly. Konstatujeme, že hejno supů nám to dosvědčí a že orli jsou pěkní ptáci.

Terezka s Eliškou se dožadují dětského koutku, vedle kterého je restaurace. Ani se nebráníme prosbě vyhovět. Fotíme si první zvíře z ankety – a to prase domácí. Prasátko je teda pěkně vykrmené. Virtuoz konstatuje, že takový prase ještě neviděl a že to by bylo jitrnic. Radši ho vedeme pryč. Jeho žhnoucí pohled nevěstí nic dobrého. A Virtuoz taky už ví, že Terezce říkat „Vlez mi na záda“ není právě dobrý nápad.

Děti odešly řádit do bazénku a my si v klidu sedli v restauraci. Náhle se objevila mezi námi kachna. Mirek mě okamžitě začal vybízet k vyndání přihlášek do fanklubu. Že jednou už to skoro prý vyšlo a že si mě prostě najdou všude. Zřejmě to ale byla kachna neinformovaná a opustila nás dříve, než jsme jí stačili přihlášku vnutit. Mezitím volal Neo, že stojí u Jihlavy, protože jim hoří autobus.

Po malém občerstvení pokračujeme v prohlídce. Gorily jsme neviděli, zrovna jim totiž uklízeli výběh a gorilky řádily v backstage. Zavítali jsme tedy do pavilónu šelem, chtěli jsme vidět lvy. To se nám podařilo. Lanovkou jsme se potom dostali do horní části ZOO, kde je také dobrá restaurace. Cestou jsme viděli mimo jiné velbloudy („Mám žízeň jako velbloud“) a bizony („Hele, vole, korida!“). V restauraci se k nám přidává Jířa. Měla ject vláčkem ze spodní části ZOO, ale ten jezdí jen do pěti hodin. Takže si to výšlap dala po svých.

Asi po půl hodince, kdy někteří zdatní jedinci si dali ještě výšlap na novou dřevěnou rozhlednu, pokračujeme dál, protože čas se chýlí. Nerváci jako např. Mirek s Virtuozem, už neklidně pokukují po hodinkách a upozorňují, že Kain už otevřel. Ale ještě jsme je donutili podívat se na vlky (Vlčák s Vlčandou a malým Vlčátkem Tomem byli nadšeni), pokochat se žirafami a pštrosy (Mirka, který zuřivě hledal v batohu nůž, jsme pro jistotu odvlekli), projít Pavilón malých šelem a vyfotit si ledního medvěda.

Po malém zmatku, kdy jsme se chvilku hledali, jsme opustili brány ZOO. Žádné zvíře nezahynulo. Před ZOO se však začal shromažďovat kordón policistů a přijížděla hasičská auta. Nenápadně jsme po sobě pokukovali, co kdo provedl, Terezky jsem se pro jistotu zeptala, před kterým zvířátkem prohlásila, že je to bomba, ale na nic jsme nepřišli. Ze zpráv jsme se potom dozvěděli, že akce zásahových jednotek neproběhla kvůli návštěvě Fanklubu, ale kvůli desetiletému klukovi, který se v ZOO ztratil. Ale stejně pro jistotu nebudeme pro příště vyvěšovat na veřejné části webu, kam se fanklub chystá.

Vlčáci se rozloučili na Hlavním nádraží. Celá rodinka vypadala spokojeně včetně táty Vlčáka. Tomík vypadal, že usne, ještě než dojde k vlaku. Výlet tedy splnil svůj účel.

V Kainu na oslavě narozenin Virtuoze, Mirka a fanklubu se nás sešlo víc než v ZOO. Lenka, Lucka, Boruska, Jířa a já jsme zastupovaly 56 žen do FK přihlášených a Virtuoz, Klimoska, LesPaulik, Neo a Mirek zastupovali 135 pánů.

Už jste viděli vrchního v Kainu vyměňovat žárovku v lampičce nad stolem? Tak to byl zážitek. Nejdřív vyhodil pojistky. Jiskry létaly na všechny strany. Pak k tomu radši pustil Klimosku. Ale ani Martinovi se nezdařilo do vypálené objímky žárovku umístit. Popřáli jsme oběma oslavencům k jubileu a předali dárečky. Puzzle s autíčky a triko s nápisem Nechte šelmy žít. Puzzle vyhrálo. Okamžitě ho oba začali skládat. Úspěšně.

Akce Se zvířátky za zvířátky navázala na tradici zdařilých fanklubových akcí. Další velká akce nás teď čeká v září. Sejdeme se na Vypichu a Vypijeme Džbán. Takže jedna akce je za námi, ať žije ta další!!!

No Comments

Post a Comment