Tak tady Vám přináším malý report z plzeňského koncertu skupiny Kabát.

Vše začalo kolem 14 hodiny, co jsme vyjeli z Plané u Mariánských lázní autobusem. Koupili jsme si na cestu nějaké to občerstvení a pouštěli si Kabáty a lidem okolo bylo hned jasné, kam razíme. Po příjezdu do Plzně jsme měli sraz u stavební průmyslovky s Lukyfankym a vyrazili jsme do Sport baru Májovka, kde jsme se najedli a dali samozřejmě jednu Plzničku??:) Při tom jsme shlédli i kousek hokeje a kolem 17:30 vyrazili dobýt ČEZ arénu, v tu dobu bylo už dost lidí před arénou a musím říci, že mě překvapilo, jak brzy pouštějí do arény.

V rychlosti jsme dali jedno pivko a koupili nějaký ten suvenýr a šli zabrat ty nejlepší místa, na místě jsme doplnili fanklub o další členy. Aréna se pomalinku ale jistě začala z cela zaplňovat a jak kluci říkali i zde byla volná místa kvůli bezpečnosti. Kolem 20:12 se ozvalo intro Banditů a ohromný jásot plzeňského publika, zde musím pochválit fanoušky, jak se říká, že v Plzni se chodí spíše za hudbou, než se pobavit, tento večer byl opravdu výjimkou. Celé tribuny začaly jásat už při úvodní vypalovačce Banditi di Praga. Další pecka V pekle sudy válej jen potvrdila, že jsou Plzeňáci extrémně nažhaveni a tak to Kabáti do nich prali hlava nehlava. Z celého koncertu mě nejvíce překvapily dvě písničky. Tou první byla Kde co nám zachutná, v živém podání je mnohem svižnější než na CD a klidně bych ji atmosférou přidal k Burlakům. Tou druhou byla píseň Porcelánová prasata, kde seběhli kluci z podia a každý si obešel čestné kolečko.

Co mě na tom nejvíce potěšilo bylo , když Ota obcházel kolečko , až došel k nám, kde jsme drželi transparent SYCHERÁK ZDRAVÍ KABÁT, Ota si ho přečetl a najednou se u nás zastavil, všichni vyhlíželi co se to děje, Ota nám gestem pochválil výtvor a jen u nás střihnul kytarové solo k oné písničce. Nezapomenutelný zážitek a Otovi mockrát děkujem.

Po odehraných skladbách nastala 3 minutová pauza a za ohromného pískotu přišli Burlaci Žízeň Pohoda a Modernííííí děvče. Celý koncert byl za doprovodu čistého zvuku (myslím, že jen jednou tam Tomášovi ulítla kytara), parádně sladěných barev a úžasné atmosféry. Kluci děkujem, nezapomenutelný zážitek!